Україна проводить екологічну експертизу щодо будівництва Росією Керченського мосту з метою ініціювати суд на міжнародному рівні, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу в Києві.
"Дуже важливий такий аспект нашої роботи, як протидія можливій екологічній катастрофі, яка може виникнути через будівництво так званого Керченського мосту. На сьогодні в рамках кримінального провадження кримської прокуратури проходить екологічна експертиза", - сказав Луценко.
За його словами, у разі підтвердження вірогідності екологічної катастрофи Київ звернеться до країн Чорноморського співробітництва (Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина) "з пропозицією створення спільної слідчої групи для проведення досудового розслідування, а потім і судового, з питання будівництва цього мосту".
Генпрокурор зазначив, що в цій справі можливо як заочне засудження, так і економічні санкції.
У травні прокуратура Автономної Республіки Крим повідомляла про те, що екологічні порушення при будівництві Росією моста через Керченську протоку можуть перетворити Азовське море на затоку Чорного моря. Будівництво може спричинити регіональну екологічну катастрофу.
Наприкінці вересня президент Петро Порошенко доручив підготувати позов проти Росії у зв'язку з негативним впливом будівництва моста через Керченську протоку на екологічну обстановку.
Загальна вартість Керченського мосту – 228 млрд рублів, генпідрядник - ТОВ "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга. Транспортний перехід через протоку спроектований у вигляді двох паралельних мостів. Відкриття автомобільного руху має відбутися наприкінці 2018 року, залізничного – у 2019 році.
Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Азовське озеро". Керченський міст закриває українське Приазов'я" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".