UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляшко закликав не робити тести на антитіла до COVID-19 без гострої потреби

Санлікар вважає це маркетинговим ходом.

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко закликав не робити тести на виявлення антитіл до коронавірусу без гострої потреби, а також не пов’язувати наявність чи відсутність таких антитіл до дії вакцини проти COVID-19, повідомляє "Радіо Свобода".

"Це (вакцинація – ред.)не є показник для проведення якихось досліджень на антитіла. Це виключно маркетинговий хід, і не потрібно бігати робити після або перенесеної хвороби, або після проведеної вакцинації, якщо ви лише не потрапляєте в певну категорію, коли вам рекомендується це зробити для проведення досліджень. Окрім гуморального імунітету, є ще клітинний імунітет і відсутність або наявність антитіл, яку може дослідити та чи інша тест-система у тій чи іншій лабораторії – це не свідчення того, що вакцина працює або не працює", – сказав Ляшко.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Радіо Свобода (@radio.svoboda)

За словами санлікаря після проведення щеплення імунітет формується, проте метод, яким визначалися антитіла, може цього не зафіксувати.

Читайте також: Пандемії коронавірусу можна було уникнути — FT

Відзначимо, що в Україні різко зросла кількість щеплень від COVID-19 другою дозою, про це свідчать дані, оприлюднені 12 травня на сайті Ради національної безпеки і оборони України. Загалом в Україні першою дозою вже вакцинували близько 900 тисяч людей. Ляшко назвав дати початку вакцинації другою дозою кожної з вакцин.

Нагадаємо, що у Київській облдержадміністрації нагадали жителям Київського регіону про способи запису на вакцинацію від коронавірусу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що адаптивний карантин в Україні дає свої результати. Зараз він введений до 30 червня. Ймовірно його продовжать до серпня. Але якщо уряду вдасться до Дня Незалежності вакцинувати більшість людей, то вони почнуть шукати варіанти пом'якшення карантину.

Відомо, що в Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) і китайської Sinovac (CoronaVac). 18 квітня в Україні також почалася вакцинація препаратом від американської компанії Pfizer.

13 травня стало відомо, що генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус отримав своє щеплення від коронавірусу.