UA / RU
Підтримати ZN.ua

Літо 2023: де відпочити в Україні цього року

Навіть в цей важкий час українці планують літній відпочинок.

У розпал літнього сезону українці шукають варіанти, де провести літню відпустку. Через тимчасову окупацію частини України та відсутність авіаційного сполучення з закордонними курортами, єдиним варіантом доступного відпочинку залишається західна частина України.

Читайте також: Літо 2023: чи будуть працювати дитячі табори

Вона, хоча й асоціюється з зимовим відпочинком, але насправді і раніше приймала в літній період багато відпочиваючих, пише «Апостроф».

«Розставляти за відвідуваністю не буду, тим більше така статистика не ведеться, але найпопулярніші туристичні місця виділити можна. Найрозкрученіший курорт – це, звісно, Буковель. Потім Трускавець, з його цілющими мінеральними джерелами та бальнеологічними центрами. Закарпатська область: і гори, і лікувальні санаторії, і термальні джерела. Причому це найбезпечніший регіон України – в Ужгороді навіть немає комендантської години. Шацькі озера на Волині. Івано-Франківська область, у районі Верховини та Косіва: ліси, гірські річки», – розповів директор Центру розвитку туризму в Україні Володимир Царук.

Буковель та Трускавець

Настільки розкручені місця для непляжного відпочинку, що тут вже давно облаштувалися мережеві готелі світового рівня. Наприклад, Radisson та Rixos. До війни тут відпочивали та оздоровлювалися дуже багато іноземців. У Трускавці, наприклад, їх було до 35% з числа відпочиваючих.

«Зараз іноземці, зі зрозумілих причин, в Україну відпочивати не їдуть. Тому немає заповнюваності готелів та недешевих комплексів, які працюють у стилі турецьких готелів (з харчуванням, басейнами, СПА та аніматорами). Власники конкурують один з одним, і ціни, відповідно, падають», – пояснив Володимир Царук.

За його словами, зараз тиждень відпочинку в готелі (зі сніданком) у Буковелі коштуватиме для двох осіб від 10-12 тис. грн. Приблизно те саме – й в Трускавці. Якщо зупинитися у скромному бюджетному котеджі чи санаторії – вдвічі дешевше.

Шацькі озера

З'їздити у Волинську область на Шацькі озера – єдина альтернатива пляжним курортам Чорного та Азовського морів. Це великі чисті водоймища.

«Сезон цього року розпочався раптово, буквально минулого тижня. А то холодно було та дощі. Але цими вихідними яблуку на пляжах не було де впасти. Перша лінія з міні-готелями зайнята. Турбази та приватний сектор були забиті. Люди втомилися, хочуть відпочити. Торгівля запрацювала», – розповів заступник директора Шацького національного природного парку Василь Матейчик.

За його словами, ціни на відпочинок на Шацьких озерах – на рівні минулого року, проживання у невеликому затишному приватному готелі – від 500 грн за ніч.

Верховина

Верховина, центр гуцульської культури, відома своїм зеленим туризмом. Тут і гори, і гірські річки, і ліси.  

«Кількість відпочиваючих дітей, навіть якщо порівнювати з довоєнними та доковідними роками, зросла на 30%. З Одеси дуже багато їдуть, Харкова, Запоріжжя, Дніпра», - розповів власник та директор дитячого табору «Гердан кемп» Олег Корнелюк.

За його словами, кількість відпочиваючих у Верховині також зростає. Серед них багато жінок з дітьми. Ціни залежать від готелю, можна на добу зняти тримісний номер за 700 грн, а можна одномісний – за 1500 грн.

Деякі українці хочу відпочити цього літа в інших країнах. Один з критеріїв, на які звертають увагу наші співгромадяни – відсутність на цьому курорті росіян або мінімальні шанси їх там зустріти. Нагадаємо, які курорти краще обрати влітку 2023.