UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише останні 7-8 років більшість українців чітко визначилися щодо членства України в НАТО – Джапарова

Перша заступниця міністра закордонних справ України зазначила, що на шляху до членства України в НАТО варто зважати на кілька факторів.

Лише останні 7-8 років більшість українців має чітку позицію щодо членства України в НАТО. Про це під час форуму “Україна 30. Міжнародна політика” заявила перша заступниця голови МЗС України Еміне Джапарова.

“Чому Україна не в НАТО? Однозначно тут є дві сторони медалі - це і внутрішній процес, і воля української держави і суспільства, яка, як ви знаєте, теж до останнього періоду не була консолідована. І тільки останні 7-8 років ми маємо чіткі відсотки населення, більша частина суспільства визначають чітко  пріоритет як членство в НАТО”, - заявила Джапарова.

Вона уточнила, що за останнім опитуванням “Центру Разумкова” таких українців 53%.

Вона нагадала про президентство Януковича, його харківські угоди та позицію про позаблоковий статус України. Тоді, за словами Джапарової, суспільство теж розривалось між різними шляхами держави.

“І це теж та ознака, на яку дуже звертають увагу наші партнери. І ми сьогодні транслюємо чіткий, фіксований аргумент, що є політична амбіція, а є амбіція, підкріплена суспільством… І другий трек, не менш важливий, це наші внутрішні реформи”, - додала Джапарова.

Вона додала, що участь України у програмі НАТО “Партнерство розширених можливостей” – це запорука “тієї довіри, яку ми вибудовуємо у щоденній співпраці”. Також Джапарова зазначила, що слід зважати ще й на російський фактор.

Читайте також: Членство в НАТО і ЄС і «Північний потік-2»: кандидати в канцлери Німеччини посперечалися через Україну

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна достатньо просунулася шляхом європейської інтеграції, і готова отримати від партнерів чіткі підтвердження того, коли і як буде членом Європейського Союзу та НАТО.

Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.