UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікар "швидкої" зізнався у недбалості при огляді тіла Індила

Головлікар бригади "швидкої", що приїжджала за викликом до Ігоря Індила, визнав, що констатував сп'яніння у студента "за звичкою", а протокол огляду трупа підписав, не перевіряючи.

Головний лікар бригади "швидкої допомоги" Едуард Попутняк визнав свою недбалість при огляді тіла студента Ігоря Індила, який загинув у відділку міліції в Києві в 2010 році.

Показання свідків у справі про загибель Індила лікар дав у ході допиту в Деснянському районному суді 18 липня.

За словами Попутняка, коли "швидка" перший раз прибула до райвідділу за викликом з підозрою на серцевий напад у Індила, лікарі і особисто він були впевнені, що студент просто симулює втрату свідомості.

Головлікар вирішив не госпіталізувати його і "за звичкою" записав, що у затриманого "гостра алкогольна інтоксикація".

"Ознак того, що він (Індило) був в несвідомому стані, не було ....... Так, були помилки, були упущення з мого боку", - визнав Попутняк.

При цьому медик не зміг відповісти суду, чим відрізняються ознаки закритої черепно-мозкової травми та гострої алкогольної інтоксикації.

Попутняк зазначив, що бригада "швидкої" відмовилася від госпіталізації студента, оскільки той поводився зухвало по відношенню до них, і ознак серйозної травми у нього не було, навіть, незважаючи на можливу тривалу втрату свідомості.

Крім того, коли він прибув вдруге в райвідділ, він підписав протокол огляду трупа Індила, навіть не впевнившись, що такий огляд був проведений належно і якісно.

Нагадаємо, 20-річний студент Ігор Індило помер у травні 2010 року в Шевченківському районному управлінні міліції Києва.

Главк столичної міліції назвав причиною смерті Індила закриту черепно-мозкову травму, яку він отримав нібито після падіння з ліжка через сильне алкогольне сп'яніння.

Близькі загиблого впевнені, що причиною його смерті стали дії співробітників правоохоронних органів.

У січні 2012 року Деснянський райсуд столиці засудив дільничного Сергія Приходька до 5 років позбавлення волі умовно. Інший співробітник Коваленко був амністований.

Пізніше за скаргою захисту Апеляційний суд скасував ці вироки, правоохоронцям було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Деснянський райсуд постановив відправити справу Індила на дорозслідування, проте Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

18 липня Деснянський райсуд почав заново розглядати справу в новому складі суддів. !zn

Читайте також:

Прокуратура повернула справу про смерть студента Індила до суду

За "кругову поруку" Врадіївської міліції з органів МВС звільнено 9 чинів

Українці можуть отримати право вибирати міліціонерів

Як не стати жертвою міліції: правозахисники дали рекомендації українцям