UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікар розповів, у яких випадках можна робити щеплення від коронавірусу

За словами патофізіолога, перед щепленням не треба робити аналіз на антитіла.

Щеплення від коронавірусу можна робити з будь-яким рівнем антитіл, і не потрібно чекати пів року. Головне - повністю одужати від ковіду. Про це патофізіолог Віктор Досенко розповів в інтерв’ю редакторці відділу освіти та науки ZN.UA Оксані Онищенко. 

"Рівень антитіл не має значення для вакцинації, це лише маркер клітинного імунітету. Можна йти щеплюватися, навіть не здавши тесту на антитіла. В жодних міжнародних рекомендаціях немає вимоги здавати тест на антитіла перед вакцинуванням. Попри будь-які титри за можливості потрібно зробити щеплення", - сказав він. 

При цьому, якщо людина, наприклад, щойно перехворіла на ковід, чекати пів року, щоб зробити щеплення, не треба. 

"Пів року чекати не треба, потрібно просто повністю одужати. І за нагоди зробити щеплення, аби бути впевненим, що ваша імунна система запам’ятала урок ковіду. Це так само, як діти в школі — не завжди пам’ятають, що вчили, і хтось із них вивчив, а хтось ні. Імунна система здатна забувати, і тут допоможе щеплення, яке нагадає їй про урок коронавірусу. Робимо всім щеплення і не беремо дурного в голову", - пояснив лікар. 

Тобто щеплення стимулює Т-клітини й антитіла, а саме клітинний імунітет.

Читайте також: Головну роль у захисті від ковіду грають не антитіла – патофізіолог

Вважається, що головний наш захист від ковіду — антитіла. Ті, хто перехворів на ковід, думають, що принаймні пів року можуть спати спокійно, бо мають багато антитіл. Інші заміряють їх рівень із таємною надією — а раптом я вже перехворів безсимптомно і мені навіть на щеплення можна не поспішати? Та виявляється, захищають від ковіду не антитіла. А що? І наскільки ефективні різні вакцини, у тому числі й китайська CoronaVac, якою зараз починають вакцинувати українців? Про це в інтерв′ю ZN.UA «Для захисту від ковіду антитіла не мають значення» розповів патофізіолог Віктор Досенко.