UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікар-патофізіолог Досенко: ніхто в світі не веде діагностику ковіда аналізом на антитіла, тільки Україна

За словами лікаря, Міндзрав України багато недопрацював, коли почалася пандемія.

Глава МОЗ Максим Степанов не так давно заявив, що "завдяки чіткій стратегії та вивіреним діям МОЗ " українці легко пережили третю хвилю пандемії з мінімальними обмеженнями.

У суспільстві та в експертів в області сфери охорони здоров'я, а також боротьби з коронавірусом, неоднозначне ставлення як до риторики глави МОЗ, так і до його дій.

На думку патофізіолога Віктора Досенка, висловлену в інтерв'ю редакторці відділу освіти та науки ZN. UA Оксані Онищенко, МОЗ України здійснює катастрофічні помилки в боротьбі з ковідом і нічого не робить з того, що зробити необхідно, а ситуацію, що склалася в Україні Досенко називає жахливою.

"Це жахлива ситуація. В плані антитіл вони зробили якесь світове ноу-хау. Їх дурість або недостатній рівень освіти дозволили ще минулого року ввести в діагностику ковіду аналіз на антитіла. Ніхто у світі такого не робить. Цей тест (ІФА) не дозволяє поставити діагноз. А в Україні в рекомендаціях нашого МОЗ є використання ІФА-тесту для діагностики ковіду. Ви можете подивитися на сторінці міністерства, - вони щодня розписуються у своїй некомпетентності. А треба тільки ПЛР-тест або тест на антиген. Але рекомендація тесту на антитіла збільшила їх продаж для певних компаній", заявив медик.

Досенко стверджує, що це - не єдина помилка, якої припустився МОЗ та його глава в нелегкій боротьбі з коронавірусом. Так, не є ефективним засобом лікування хвороби переливання хворим крові вже видужали пацієнтів.

Читайте також: Українська вакцина від коронавірусу: чотири препарати для лікування Covid-19 проходять клінічні випробування

"Є такий метод боротьби з ковідом - переливання хворим плазми крові вже перехворіли людей. Це порятунок для бідних українців, тому що цей метод досить ефективний, добре зарекомендував себе, - його застосовують в усьому світі, і він безкоштовний. Тільки в листопаді, після того, як наша ГО "Українська вища медична школа" писала листи і в Кабінет міністрів, і в МОЗ, цей метод використання конвалесцентної плазми був введений в протоколи лікування.

Але де взяти цю плазму? МОЗ таким питанням не займається. Чи не налагоджена система її забору і механізм взяття в пункті переливання крові. Цього ніхто не робить, про це ніхто не знає. В результаті, переливання конвалесцентної плазми в Україні практично немає. Це втрачені життя людей і некомпетентність чиновників, нерозуміння і небажання", сказав Досенко в інтерв'ю ZN.UA.

Також медик наголошує читачам на комунікаційних провалах МОЗ і у підсумку - тотальній недовірі українців до вакцин проти коронавірусу.

"Ну і комунікаційні провали з приводу вакцинації. Все було зроблено для того, щоб посіяти недовіру до щеплень. Жодного слова про Covishield до поїздки Степанова в Індію ніхто не чув. Говорили, що привезуть Pfizer і Sinovac, і тут невідомо звідки з'являється інша. Люди на це відреагували так: обіцяли одне, а з'явилося інше. Насправді ця вакцина тільки зроблена в Індії, а розроблена Оксфордським університетом і AstraZeneca. Але про це треба було говорити людям, і тоді був би інший результат", сказав Досенко і додав, що за весь час пандемії в Україні до роботи в МОЗ не було залучено, жодного фахівця епідеміолога, що має наукові публікації та визнаний авторитет.

"Без експертизи дії будь-якої влади не мають сенсу і не викликають довіри", вважає Досенко.

Нагадаємо, попри те, що президент Володимир Зеленський ще в жовтні 2020 року розповідав про "унікальну оригінальну українську вакцину" проти коронавірусу, Міністерство охорони здоров'я на неї не розраховує.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що проводити відповідні дослідження державні установи не можуть, тому що немає підприємств з виробництва вакцин.

Вважається, що головна наша захист від ковіда - антитіла. Ті, хто перехворів ковідом, думають, що, принаймні півроку можуть спати спокійно, оскільки мають багато антитіл. Інші заміряють їх рівень з таємною надією - а раптом я вже перехворів безсимптомно і мені навіть на щеплення можна не поспішати? Але виявляється, захищають від ковіду НЕ антитіла. А що? І наскільки ефективні різні вакцини, в тому числі і китайська CoronaVac, якій зараз починають вакцинувати українців? Про це в інтерв'ю ZN.UA "Для захисту від ковіду антитіла не мають значення" розповів патофізіолог Віктор Досенко.