UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікар-інфекціоніст радить, якими вакцинами краще щепитися від ковіду під час вагітності

Вакцинацію вагітних підтримують Ізраїль, США, Велика Британія та багато інших країн. 

В Україні впродовж останніх днів почали зростати показники захворюваності на Covid-19. Восени Україну чекає нова хвиля коронавірусу, яка буде пов’язана з більш заразним індійським штамом «Дельта». Цей вірус має складніший перебіг та швидко прогресує. Для уразливої категорії населення він несе ще більшу загрозу, зокрема, для вагітних.

Чи можна вакцинуватись вагітним, аби убезпечити їх від цього вірусу, ZN. UA дізналося у лікаря-інфекціоніста дитячого імунолога і голови Національно-технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федора Лапія.

Лапій зазначив, що підтримує вакцинацію вагітних. «Так само вакцинацію вагітних підтримують Ізраїль, США, Велика Британія та багато інших країн. Можна подивитися рекомендації їхніх професійних товариств», –  висловив думку Лапій у розмові із редакторкою відділу соціум Аллою Котляр.

Попри це, він підкреслив, що НТГЕІ рекомендує використовувати мРНК-вакцину, оскільки щодо її використання для вагітних є більше даних досліджень і досвіду.

«Ми говоримо про пріоритетність вакцинування серед вагітних. Передусім це медичні працівники й ті, хто має супутні захворювання, що визначають тяжкий перебіг COVID-19», – стверджує Лапій.

Він зазначив, що вакцинація є добровільною, і жінка має порадитися й вирішити для себе, чи хоче вона вакцинуватись. 

«Знов-таки, вагітність є не стільки причиною високого ризику смерті від COVID-19, скільки високого ризику госпіталізації і тяжкого перебігу з потраплянням до реанімації. Це на сьогодні визначено, тому ми ухвалили рішення обирати пріоритетність і пропонувати такі варіанти», - підкреслив лікар-інфекціоніст.

Лапій підкреслив, що CoronaVac протипоказаний до використання для вагітних. він також додав, що якщо вагітна жінка хоче захиститися від ковіду іншою вакциною, ми не повинні створювати їй бар’єри.

«Недавно було опубліковано дані системи нагляду щодо безпеки лікарських засобів. Проаналізовано майже 35 тисяч вагітних, які на момент вакцинації або вже були вагітними, або завагітніли після вакцинації. Жодних ризиків не виявлено. Не було виявлено ризиків і у вагітних тварин, іще до клінічного дослідження», – підсумував інфекціоніст.

Читайте також: Лікар-інфекціоніст пояснює, чому в Україні немає масової вакцинації дітей від ковіду

Про те, чи готова Україна до нової хвилі коронавірусу; чому охоплення вакцинацією літніх людей та лікарів досі є доволі низьким; чи потрібно вакцинуватись українцям, які вже перехворіли і мають антитіла; про правила комбінації вакцин від різних виробників; чи безпечно щепитися від коронавірусу дітям і вагітним, а також що загрожує країні через зниження активності щеплення від інших захворювань, читайте в інтерв'ю Алли Котляр із Федором Лапієм.