UA / RU
Підтримати ZN.ua

Купівля нерухомості: як діяти, якщо з'явилися спадкоємці

Роз'яснення дала експертка.

Навіть під час війни деякі українці купують нерухомість. Бувають випадки, коли через деякий час виявилось, що у цієї нерухомості є спадкоємці. Юристка компанії «Приходько та Партнери» Любов Дроботова розповіла, як убезпечити себе у такій ситуації та що потрібно робити.

Які є ризики купівлі успадкованої нерухомості

Вона зазначила, що треба декілька разів обдумати, чи купувати квартиру, яку її власник недавно отримав у спадок.

Читайте також: Податок на нерухомість: кому з українців потрібно його платити

«Розпочнемо з того, що заповіт може бути підробкою. У випадку, якщо особа дійсно отримала нерухомість у спадок, немає гарантії того, що на цю квартиру не знайдеться інших претендентів. Вони можуть з’явитися через деякий час після укладення угоди. Це спровокує суперечку щодо законності продажу житла», – пояснила вона.

За словами Дроботової, у цьому випадку з квартири не виселять, але судова тяганина може розтягнутися на роки.

Якщо після купівлі квартири через деякий час з’явився спадкоємець, то розв’язати таку проблему можна шляхом мирової угоди або звернення до суду.

«Як свідчить судова практика подібних справ, вони можуть тривати, як було вказано вище, не один рік. Суд може визнати право власності на частку в квартирі за спадкоємцями. Це означає, що покупець буде вимушений повторно її викуповувати. Саме тому найкращим рішенням стане ретельна перевірка нерухомості, отриманої у спадок», – сказала вона.

За словами експертки, у деяких випадках особи, які успадкували нерухомість, намагаються її якнайшвидше продати, не оформивши право на спадщину за всіма правилами.

«Саме тому укладення повноцінної угоди купівлі-продажу неможливе. Продати квартиру Ви зможете тільки після оформлення всіх необхідних документів», – наголосила юристка.

Читайте також: Воєнний стан: який існує строк для прийняття спадщини

Дроботова додала, що не треба погоджуватись на завдаток.

«Через деякий час може з’явитися декілька претендентів на спадок, і Ви просто втратите власні кошти. Якщо Ви все-таки залишили завдаток, його треба оформити за всіма правилами. Мова йде про оформлення попереднього договору. В ньому мають бути зафіксовані: терміни покупки, вартість квартири, відповідальність сторін внаслідок розірвання договору», – сказала вона.

Також юристка підкреслила, що давність володіння квартирою, яка була успадкована – це не гарантія відсутності судових спорів в майбутньому.

«Краще за все одразу отримати інформацію від всіх родичів щодо їхнього ознайомлення з фактом смерті родича», – резюмувала експертка.

Раніше юристка Анастасія Григор’єва пояснила, як отримати спадщину в Україні, якщо спадкоємець знаходиться за кордоном.