Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи після переговорів зі своїми колегами з Естонії, Латвії та Литви, попросив країни Балтії звернутися до інших членів Європейського Союзу і НАТО з пропозицією «практичної допомоги» Києву.
В ефірі телеканалу "1 + 1" у четвер Кулеба заявив, що Україна отримує і отримає ще більшу військово-технічну підтримку, а саме конкретну зброю, розвідувальні дані, технології, які зміцнять українську здатність захищатися.
"У випадку, якщо, не дай бог, активні, масштабні бойові дії поновляться, ми отримаємо конкретну, предметну військово-технічну допомогу від ряду наших партнерів, яка істотно зміцнить обороноздатність України і допоможе нам відбити наступ агресора", - сказав Кулеба.
Міністр додав, що Україна веде переговори з партнерами про весь спектр військової допомоги, яка може бути надана.
Понад 14000 осіб загинули за сім років боїв між українськими військами і підтримуваними Росією сепаратистами на сході України, які спалахнули після окупації Росією Кримського півострова в 2014 році. Спроби досягти політичного врегулювання зайшли в глухий кут, а порушення хиткого перемир'я в останні тижні почастішали.
Україна і Захід також забили на сполох з приводу концентрації військ уздовж західного кордону Росії - нарощування, яке США і НАТО назвали найбільшим з 2014 року.
Президент України Володимир Зеленський відправляється в п'ятницю в Париж, щоб обговорити напруженість на кордоні з РФ з президентом Франції Еммануелем Макроном.
Росія стверджувала, що вона може вільно розміщувати свої сили там, де вона вважає за необхідне, на своїй території. Раніше на цьому тижні міністр оборони Росії заявив, що нарощування сил безпеки є відповіддю на загрози безпеці, які виходять від сил НАТО поблизу кордонів Росії.
На тлі недавньої напруженості Сполучені Штати проінформували Туреччину, що два американські військові кораблі вийдуть в Чорне море 14 і 15 квітня і залишаться там приблизно на три тижні. Але міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив в четвер, що посольство США повідомило Анкару про те, що два військові кораблі ні перетинатимуть кордон.
Кораблі ВМС США в останні роки регулярно заходили в Чорне море, що дратувало Москву. Раніше на цьому тижні високопоставлений російський дипломат назвав заплановане розміщення американських кораблів в Чорному морі "відверто провокаційним".
Три балтійські країни заявили, що візит їх високопоставлених дипломатів до Києва в четвер був спрямований на те, щоб продемонструвати підтримку України і попередити Росію.
«Цей візит покликаний показати, що ми солідарні з Україною (і) рішуче підтримуємо цю країну і її право на самооборону», - сказав міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, додавши, що він також «продемонстрував Росії, що подальші провокаційні дії можуть мати наслідки».