Конституційний суд України визнав правомірним скасування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років і скороченню соцдопомоги при народженні другої і третьої дитини. Про це повідомляють Українські новини з посиланням на рішення суду в четвер, 8 листопада.
Зокрема, рішенням ВР від 1 липня 2014 року було передбачено скорочення матеріальної допомоги при народженні другої і третьої дитини та встановлення єдиного розміру соціальної допомоги при народженні дітей у сумі 41 280 гривень.
Також було скасовано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
КСУ в своєму рішенні зазначив, що до конституційних прав соціального захисту належить тільки право на одержання пенсії, а матеріальна допомога по догляду за дитиною є допоміжною державною допомогою і має стимулююче значення.
В КСУ підкреслили, що дані види допомоги не зазначені в Конституції і, очевидно, були ухвалені парламентом для збереження фінансових здатностей України в складній економічній ситуації. Враховуючи це, суд визнав оспорювані положення такими, що не відповідають Конституції. Рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню.
Нагадаємо, в 2018 році Кабмін ініціював видачу в пологових будинках стартових наборів для новонароджених. При цьому видачу бебі-боксів затримали в декількох областях. Як писало ZN.UA, в українських реаліях історія з бебі-боксами стала виглядати непристойно з самого початку. Докладніше читайте у статті Алли Котляр та Юлії Самаєвої "Бебі-бокси пандори" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".