Конституційний суд визнав неконституційним положення Кримінально-процесуального кодексу, згідно з яким до підозрюваних у держзраді можна застосовувати лише запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Про це повідомила у вівторок, 25 червня, прес-служба КСУ.
На думку Конституційного Суду України, положення частини п'ятої статті 176 Кодексу допускає застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на підставі чисто формального судового рішення, що порушує принцип верховенства права.
"Цим Рішенням Конституційний Суд України визнав не відповідним Конституції України (неконституційним), положення частини п'ятої статті 176 Кодексу, яким передбачено, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов'язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-1141, 258-2585, 260, 261 Кодексу", - йдеться в повідомленні.
Зазначимо, норму КПК про утримання людей у СІЗО, без можливості іншого запобіжного заходу домашнього арешту, застави, поруки - за статтями 109 - 114-1, 258 - 258-5, 260, 261 - просунув президент Порошенко восени 2014 при попередньому скликанні парламенту.
Одним з ініціаторів подання скарги до КС виступила народний депутат Надія Савченко та екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, підозрюваний у державній зраді.
Нагадаємо, 15 квітня Броварський міськрайонний суд Київської області відпустив з-під варти Савченко і голову організації "Офіцерський корпус" Володимира Рубана, обвинувачених у тероризмі. Судові засідання по суті справи так і не почалися.