UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ отримав подання про визнання неконституційним закону про ринок землі

Конституційний суд отримав подання 4 травня.

Конституційний суд отримав подання щодо закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", повідомила пресслужба КСУ.

"Сьогодні, 4 травня 2020 року, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" від 31 березня 2020 року № № 552-IX та окремих положень Земельного кодексу України", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що суб'єкт права на конституційне подання вважає, що закон про відкриття в Україні ринку землі не відповідає Конституції.

Читайте також: Експерт вказав на ризики переукладення договорів оренди землі

28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про обіг сільськогосподарських земель. Згідно із законом, з 1 липня 2021 року українці зможуть купувати землю сільськогосподарського призначення. Одна людина може придбати в цілому не більше 100 га землі. Юридичні особи, власниками яких є громадяни України зможуть купувати землю з 1 січня 2024 року. Юридичні особи зможуть сконцентрувати у своїй власності не більше 10 тисяч гектар. Іноземці зможуть купувати землю тільки в тому разі, якщо відповідне рішення громадяни ухвалять на всеукраїнському референдумі. Зазначимо, що поки закону про референдуми в Україні немає.

Верховна Рада прийняла закон у другому читанні 31 березня. Парламентарії намагалися скасувати рішення парламенту та зареєстрували для цього 13 постанов, але жодну не змогли підтримати. Найбільше постанов внесли у Верховну Раду депутати з фракції "Батьківщина".

Про схеми, що створюються навколо новоствореного ринку землі, читайте в тексті В'ячеслава Ільченка "Монетизація" землі" для ZN.UA.