Передача електроенергії по енергомосту з території Російської Федерації до окупованого Криму в ніч з 6 на 7 грудня знизиться до 45 МВт, повідомив голова так званого "регіонального управління МНС" півострова Сергій Шахов, передає ТАСС.
"За оперативними даними, в нічний час очікується зниження перетікання енергомосту Краснодар - Крим до 45 МВт з технічних причин", − повідомив Шахов.
У той же час, він стверджує, на території окупованого півострова збільшено обсяги генерованої електроенергії і ситуація з електропостачанням стабільно поліпшується.
"Населених пунктів, в яких повністю відсутня електроенергія, немає", − заявив Шахов.
Нагадаємо, енергоміст, введений в експлуатацію 2 грудня, може забезпечити передачу не більше 200 МВт електроенергії, в той час як потреби Криму складають 1100-1150 МВт.
5 грудня перетік електроенергії по енергомосту в окупований Крим знизився на кілька годин до 89 МВт у зв'язку з аварією.
2 грудня російський президент Володимир Путін запустив в окупованому Криму першу чергу енергомосту.
28 листопада повідомлялося, що в Криму відключають частину підприємств через дефіцит електроенергії.
21 листопада Крим було повністю знеструмлено в результаті підриву пошкоджених електроопор в районі Чаплинки Херсонської області. Ці ЛЕП постачали на півострів електроенергію.
У зв'язку з інцидентами, що сталися в районі Чаплинки, Міністерство внутрішніх справ України відкрило чотири кримінальні провадження.
Раніше національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що причиною конфлікту в районі Чаплинки є неузгодженість дій.
21 листопада в Чаплинці правоохоронці спробували відтіснити учасників акції блокади Криму, які перешкоджали ремонту пошкоджених електроопор. Повідомлялося, що в результаті сутичок постраждали 7-10 осіб. Потім в МВС заявили про врегулювання конфлікту з учасниками блокади Криму в Чаплинці.
20 листопада невідомі на адмінкордоні з Кримом спробували за допомогою вибуху знищити дві опори ЛЕП, що подають електроенергію на півострів. Сума збитків склала близько 700 тисяч гривень.