UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль має намір перекинути з Сирії в Україну військову техніку – The Times of Israel

А в жовтні The New York Times повідомила, що Росія скорочує свої сили в Сирії на тлі обмежень у постачанні через війну проти України, йшлося зокрема про С-300, яки були основною загрозою для операцій ВПС Ізраїлю проти арабських сил в регіоні.

Росія попросила Ізраїль не втручатися і не перешкоджати її зусиллям щодо передачі військового обладнання із Сирії до України, Москва також просить Єрусалим не затримувати передачу цієї техніки, пише видання The Times of Israel.

Читайте також: РФ почала вербувати сирійців для війни проти України — WSJ

Громадський мовник Kan-11 з посиланням на ізраїльського чиновника, причетного до цього питання, повідомив у неділю, що ізраїльські та російські офіційні особи останніми днями вели розмови щодо вищезгаданого питання.

Читайте також: Іранська зброя повільно перетягує Ізраїль на бік України – Bloomberg

“У той час як Ізраїль і Росія протягом тривалого часу координували свою діяльність у повітряному просторі Сирії, щоб уникнути зіткнень, їх відносини стали більш напруженими після того, як Росія вторглася в Україну на початку цього року”, - йдеться на сторінках ізраїльського видання.

Боротьба ізраїльських та арабських сил на Близькому Сході та роль Москви

Ізраїль завдав сотні ударів у Сирії, щоб перешкодити Ірану створити там військовий плацдарм і припинити постачання сучасної зброї ліванській терористичній групі «Хезболла», яка є іранським проксі.

Росія тим часом надала тисячі військових та військову техніку своєму союзнику Сирії. (Фактично режим Башара Асада бореться за придушення цивільного опору – ред.). Крім цього, Асад нещодавно пообіцяв відправити на допомогу путінським військам 40 тисяч сирійців та озброєння.

Читайте також: Російські офіцери з С-300 обстріляли ізраїльські літаки над Сирією

У жовтні The New York Times повідомила, що Росія скорочує свої сили в Сирії на тлі обмежень у постачанні під час її триваючої війни проти України, включно зі скасуванням постачань Дамаску системи протиповітряної оборони С-300, яка була основною загрозою для операцій ВПС Ізраїлю в країні. 

Читайте також: У Сирії в результаті авіаударів загинули щонайменше 40 людей. Дамаск звинуватив Ізраїль

Надаючи гуманітарну допомогу, Ізраїль дотримується суворої політики ненадання військової допомоги Україні після вторгнення російських військ 24 лютого, включаючи системи, які можуть допомогти йому перехопити російські ракетні атаки та атаки безпілотників.

Читайте також: Системи ППО з Ізраїлю: Кулеба нагадав Лапіду про запит – якою була відповідь

Однією з головних причин такої політики є стратегічна потреба Ізраїлю зберегти свободу операцій у Сирії.

Читайте також: Іран поставить ракети РФ в обмін на зміцнення впливу у Сирії

Однак останнім часом Єрусалим, схоже, з ентузіазмом ставиться до ідеї постачання оборонного обладнання, оскільки Іран постачає Кремлю ударні безпілотники. Та наразі залишається незрозумілим, чи змінить новосформований уряд Ізраїлю під керівництвом  Біньяміна Нетаньяху курс щодо війни.