UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кравчук запропонував ТКГ скласти план дій з розблокування переговорів

В основу плану запропоновано покласти напрацювання нормандської четвірки.

Перший президент України Леонід Кравчук, який очолює українську делегацію в Тристоронній онтактній групі, запропонував скласти план дій для розблокування переговорів і виконання Мінських домовленостей. На думку Кравчука, в роботі над планом сають взяти участь представники України, Росії та ОБСЄ, повідомили в Офісі президента за підсумками засідання ТКГ у середу, 28 жовтня.

Кравчук уточнив, що план має враховувати пропозиції учасників консультацій, а також напрацювання політичних радників лідерів нормандської четвірки, зустріч яких відбулася в Парижі у вересні.

За словами представників української делегації, учасники консультацій дали принципову згоду на розробку цього плану дій. Це дозволить розблокувати домовленості щодо розмінування 20 додаткових ділянок в Донецькій і Луганській областях, а також розведення сил і засобів на чотирьох узгоджених ділянках.

Кравчук закликав росіян і представників окупаційної адміністрацій ОРДЛО розблокувати процес обміну утримуваними особами, не чекаючи завершення роботи над  запропонованим планом. Українські переговорники нагадали, що передали окупантам список заручників, на звільненні яких наполягають, ще в липні.

Спецпредставник ОБСЄ в Україні Хайді Грау попросила прискорити процес звільнення, а також наголосила на готовності сторін дотримуватися режиму повного і всеосяжного перемир'я в Донбасі.

Також в ОП повідомили про домовленість до 10 листопада відкрити КПВВ «Золоте» і «Щастя».

Читайте також: ТКГ погодила 20 ділянок розмінування в і чотири ділянки розведення сил у зоні ООС

З 00:01 понеділка, 27 липня, в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджена учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

Заходами передбачено заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування безпілотників, ведення снайперського вогню тощо.

Бойовики російсько-окупаційних формувань порушили перемир'я через 20 хвилин після його оголошення. За перший тиждень противник 14 раз порушив режим тиші.

У Кремлі відмовилися гарантувати додержання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.