UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен п'ятий українець не вірить у поліпшення ситуації в країні

24,1% громадян України готові почекати поліпшень ще протягом року.

Кожен п'ятий житель України - 21,5% - втратив віру в те, що в країні взагалі можна навести якийсь лад, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного за замовленням ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології.

Центр і Захід країни знизили градус розчарування - 11,4 і 12,1% відповідно. Настрої на Південно-Сході більш песимістичні: 33,7% українців не вірять у поліпшення ситуації в країні. Найвищий градус розчарування в Донецькій області - 40,5%.

7,3% українців готові почекати поліпшень ще півроку. Найбільше таких людей у Чернівцях (18,5%) та Миколаєві (15,4%), найменше - у Херсоні (4,9%), Запоріжжя (3,2), Одесі (3,2), Донецьку (2,3%) та Луганську (0,7%).

ZN.UA

Тим не менш, майже кожен четвертий житель країни - 24,1% - чекає відчутних змін не раніше, ніж через рік. Знову ж таки, найбільший показник демонструють Захід (37%) і Центр (21%).

Не можуть сказати, коли настануть поліпшення в цій країні, 26,7% громадян.

Тільки 2% громадян переконані в тому, що зміни на краще повинні бути негайно, тому що після Майдану минуло вже десять місяців і чекати більше не можна. Пік такої впевненості припав на Херсон, де 5,3% жителів області підтримали цю тезу. Проте з ними абсолютно не згодні жителі Луганської та Миколаївської області (0%).
Майже на один і не занадто високий рівень громадяни поставили припущення про неминучість третього Майдану (6,7%) і припущення про те, що тільки після зміни влади (президента, парламенту, уряду) на представників нового покоління, можливо якийсь позитивний рух країни вперед (8,9%).
найактивнішими прихильниками чергового народного повстання виявилися жителі Запоріжжя (15,3%), Харкова (8,7) та Чернівців (8,3%). Некритично, звичайно, але все-таки.

ж Саму велику ставку на зміну влади й нові обличчя в політиці зробив Південь - 19,2% (Херсон - 23,3, Одеса 23%). Найменше вірить у такі варіанти вирішення Луганськ - 0% і 0,8% відповідно.

Детальніше про результати масштабного дослідження, яке проводилося серед всіх жителів України, читайте в нашому спецпроекті "Пісня про Батьківщину. Слова народні".