UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен день війни працює на те, щоб менше людей повернулося – Лібанова

40 мільйонів українців вже не буде.

На думку директорки Інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової, усі шість мільйонів українців, які виїхали після повномасштабного вторгнення (разом з трудовими мігрантами, які поїхали раніше, — це майже дев’ять мільйонів), не повернуться.

Вона навела приклад війни на Балканах, коли в країну повернулася третина населення. Для України - хоча б половина була б дуже гарним показником, - зауважила Лібанова, пише LB.ua.

Соціологиня зауважила, що європейські країни не зацікавлені витісняти українців, оскільки їм потрібна кваліфікована робоча сила. З цією метою німці активно залучають українців до вивчення мови.

Читайте також: Politico: Україна тисне на офіційних осіб ЄС, щоб повернути більше біженців

"Чому я так погано оцінюю процес, коли з Польщі наші мігранти переїжджають передусім до Німеччини? Тому що ймовірність, що людина повернеться з Польщі, більша, ніж з Німеччини. Коли вона вже приїхала в Німеччину, знайшла там роботу, її дитина вчиться у школі, садочку чи в університеті, а тут усе зруйновано, їй важко повернутися. І кожен день війни працює на те, щоб менше людей повернулося. Вони адаптуються там, поки тут збільшується кількість руйнацій", — каже Елла Лібанова.

Також науковець вважає, що українців може бути 40 млн після війни, але за рахунок іміграції, проте українці не готові жити в поліетнічному середовищі.

Скептично ставиться Лібанова і до можливості бебі-буму після війни.

"Чи можемо ми розраховувати на бебібум? Ні, не можемо. Не буде бебібуму. Якщо буде бебібум після війни, хоча хотіла б цього, я з'їм дві свої докторські дисертації. Чесно кажу. Два дипломи з'їм".

Докладніше про те, чому українці залишаються за кордоном під час війни та не можуть повернутися після - читайте у статті на сайті ZN.UA.

Як повернути українців - пише у статті Олександр Сергієнко.