Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Ярно Хабіхт заявив, що десять мільйонів людей, або близько чверті населення України, можуть зіштовхнутися з розладами психічного здоров'я через війну. Про це повідомляє Reuters.
«За оцінками ВООЗ, до 10 мільйонів людей піддаються ризику виникнення тієї чи іншої форми психічного розладу, починаючи від тривоги і стресу і закінчуючи більш важкими станами», - сказав Хабіхт.
Важчі стани включають, зокрема, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), спричинений важкими подіями.
Система охорони здоров'я України перебуває під тиском з початку вторгнення Росії в лютому. За даними ВООЗ, відбулося щонайменше 700 нападів на систему охорони здоров'я, а збільшення кількості атак Росії на об'єкти критичної інфраструктури в Україні з жовтня додали проблем, спричиняючи відключення електроенергії.
Хабіхт зазначив, що через холодну погоду та недостатнє опалення збільшиться кількість респіраторних захворювань, а також дорожньо-транспортних пригод, внаслідок поганого освітлення вулиць через відключення електроенергії.
«Система охорони здоров'я функціонує. Але 10 місяців - це величезний стрес-тест. Ми постійно зіштовхуємося з новими викликами», - додав він.
В Україні триває повномасштабна війна з Росією. Багато українців виїжджають до інших міст чи за кордон, потребують медичної чи психологічної допомоги, допомоги з дітьми, контактів тих, у яких можна залишити тварину. У нашій спецтемі можна знайти корисні контакти.