UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корупція в МОЗ призводить до подорожчання імпортних ліків вдвічі, - Бродський

"Імпорт лікарських препаратів - бізнес монополізований, там крутяться великі гроші, і саме ці монополії формують поведінку чиновників, що займаються закупівлями ліків", - зазначив голова Держкомпідприємництва.

Головною корупційною схемою Міністерства охорони здоров'я є закупівля ліків за бюджетні гроші.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише голова Держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.

"Через корумпованість тендерних закупівель імпортні ліки в Україні часто на 60-80% дорожче європейських аналогів. Інсулін - на 80%, в два рази дорожче протитуберкульозні і протиракові препарати. Якщо прибрати особисті інтереси керівників відомства, то на виділені бюджетом гроші можна закуповувати удвічі більше ліків", - підкреслив голова Держкомпідприємництва.

За його словами, це лише одна складова проблеми: "Друга полягає в тому, що протоколи виписуються таким чином, що Моз змушений купувати конкретний дорогий препарат замість декількох препаратів однієї групи".

"Причина зрозуміла: імпорт лікарських препаратів - бізнес монополізований, там крутяться великі гроші, і саме ці монополії формують поведінку чиновників, що займаються закупівлями ліків. До речі, останнім часом ситуація лише погіршилася, і при інфляції 50% ціни в аптеках зросли майже на 150%. Тому прем'єр і весь уряд повинні концентруватися не тільки на отриманні позик, але і на не менш нагальні проблеми", - зазначив чиновник.

Як підкреслив Бродський, для боротьби з "схемами" в Моз необхідно:

- ввести референтні ціни на ліки;

- змінити протоколи МОЗ, лікар повинен рекомендувати хворому активна дійова (лікуючу) речовина, а людина вже сам визначається, вітчизняний або імпортний препарат йому купувати;

- замість закупівлі ліків міністерство повинно ввести реимбурсацию: хворий отримує рецепт від лікаря, в аптеці отримує безкоштовно ліки, а держава компенсує аптеці його вартість. Жодних тендерів, ніяких логістичних витрат і ризиків зберігання.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Михайла Бродського "Вільна каса". !zn

Читайте також:

АМКУ перевірить обґрунтованість подорожчання ліків

В Україні заборонять відкривати аптеки на відстані менше ніж 300 метрів одна від іншої

В Україні заборонили продавати ліки в аптечних кіосках