UA / RU
Підтримати ZN.ua

Контроль Росією військ в Донбасі доводять свідчення її ж військових - Ліщина

Багато свідчень відправлені до Європейського суду з прав людини

В Європейський суд з прав людини Україна відправила в якості доказів показання російських військових. Саме вони, зокрема, найкраще доводять російський контроль в Донбасі. Про це розповів в інтерв'ю «Європейської правді» уповноважений у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

«Для нас полегшує завдання те, що росіяни говорять, мовляв, їх військ там немає. Це означає, що якщо ми доводимо наявність хоча б одного солдата, це означає, що війська там є», - пояснив юрист. Він також розповів про деякі свідках, свідчення яких Київ вже передав до Страсбурга. Їх заяви доводять, що версія про відсутність військ РФ на Донбасі є неправдивою.

Наприклад, свідчення тих військових, яких взяли в полон в ході відступу українських військ з часом Иловайской операції. Пізніше цих полонених обміняли на українських військових.

«В новинах пройшло повідомлення, що один з них загинув в Україні. Росіяни хотіли показати, що Україна бреше, і записали з ним відеоролик: «Я такий-то такий, перебуваю в Ростовській області на навчаннях». Але наші в цей час вийшли з оточення і вивісили раніше відзняте відео, де він визнає «Так, я такий-то солдат, мене захопила в полон українська армія». І виходить, що росіяни вже не можуть сказати, що він «був у відпустці», або «вчора звільнився». Відео доводить інше », - пояснює Ліщина.

Також Київ передав в Страсбург свідчення Танкістка Світлани Дубини, яка воювала на боці підконтрольних РФ підрозділів бойовиків, а потім перейшла на українську сторону. «Є свідчення, де вона розповідає, яким чином росіяни зараз контролюють цю територію через своїх військових командирів», - розповів Іван Ліщина.

Також серед доказів - документи Грушники, які брали участь в операції на українській території і були захоплені українською армією, і інше.

Читайте також: Які перспективи позову Росії проти України в ЄСПЛ?

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відновив розгляд позову Грузії з вимогою визнати Росію відповідальною за окупацію території країни і утиски етнічних грузин.