Військовослужбовці Національної гвардії України зустрілися з членами Консультативної місії ЄС. Під час зустрічі обговорили питання громадської безпеки, особливу увагу приділивши специфічним умовам регіону, який піддається російській агресії. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу угруповання НГУ в операції Об'єднаних сил.
«Співпраця з Консультативною місією Європейського Союзу дозволить військовослужбовцям НГУ не тільки отримувати цінний досвід країн Європи в сфері охорони громадського порядку, а також — ділитися нашими власними ідеями та досвідом. Це означає, що така співпраця є взаємовигідною для всіх сторін, адже у кожного є можливість отримати нові знання », — заявила з цього приводу офіцер (з міжнародного співробітництва) родів військ і служб Східного ТУ НГУ Вікторія Калашник.
Як зазначив радник з питань належного врядування та управління людськими ресурсами Харківського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Ове Уруп-Мадсен (Данія), Консультативна місія ЄС приїхала на Донбас для отримання основної інформації про особливості діяльності правоохоронних органів в регіоні.
«Мета візиту — налагодження контактів з усіма партнерами, що забезпечують правопорядок і безпеку на цій території. Ми віримо, що спільними зусиллями всіх причетних партнерів можна побудувати безпеку в громадах регіону. І Національна гвардія України є ключовим гравцем в цій сфері», — підкреслив радник.
Уточнюється, що представники Консультативної місії ЄС запевнили, що залишилися задоволені зустріччю і бажають розвивати співробітництво в сфері питань безпеки в регіоні.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський продовжує здійснювати перестановки в секторі національної безпеки і оборони. У середу, 28 липня, глава держави змінив начальника Генерального штабу Збройних сил України та командувача Об'єднаними силами, а також звільнив командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ.
15 липня Верховна Рада відправила у відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який написав заяву після розмови з президентом. Наступного дня депутати проголосували за призначення головою МВС Дениса Монастирського.
23 липня Володимир Зеленський звільнив голову Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка і призначив на цю посаду Олександра Литвиненка.
26 липня Володимир Зеленський підписав вісім указів про кадрові зміни в СБУ. Він звільнив заступників голови відомства Руслана Баранецького і Василя Малюка, начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Олексія Корнійчука, а також підвищив до першого заступника глави СБУ Сергія Андрущенка.
Наступного дня президент звільнив головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака і призначив на цю посаду Валерія Залужного. Хомчак став першим заступником секретаря РНБО замість звільненого Михайла Коваля.