UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія Міноборони знайшла на підприємствах оборонної промисловості нестач на 48 мільйонів гривень

Наголошується, що нестачі майна у ході повної інвентаризації виявлено практично на всіх підприємствах оборонної промисловості - наприклад, на танкових заводах у невідомому напрямку зникали бойові машини та комплектуючі до них.

Спеціальна комісія Міністерства оборони України, спрямована для проведення роботи на підприємствах українського оборонного сектору, за майже рік своєї роботи виявила нестач на 48 мільйонів гривень заявив начальник Центрального бронетанкового управління Збройних сил України генерал-майор Юрій Мельник під час засідання у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії щодо корупції в оборонному секторі, яке транслював телеканал "Прямий".

"На сьогоднішній день міністром оборони прийнято рішення - проводиться інвентаризація всього майна, яке є на підприємствах. Це практично по всім заводам - Одеський авіаційний завод, Київський бронетанковий, Житомирський завод радіотехнічного обладнання, Харківський бронетанковий, Львівський, Миколаївський, Житомирський бронетанковий, "Мотор Січ"... Комісії вже призначені. Ця робота триває вже близько року", - заявив Мельник.

Мельник додав, що практично на всіх підприємствах оборонної промисловості комісія виявила нестачі - зокрема, на бронетанкових заводах не вистачає бойових машин, вироблених на заводах, а також ряду комплектуючих, агрегатів і обладнання до них. На даний момент комісії невідомо, куди все це поділося.

"Щодо бронетанкових заводів станом на сьогодні комісією виявлено нестачу комплектуючих на суму 9 млн грн... Львівський завод - 1,7 млн грн, Миколаївський завод - 6,2 млн грн, Харківський завод - 19,7 млн грн, Житомирський завод - 8,3 млн грн... Це близько 48 млн грн", - резюмував генерал-майор.

Ще один присутній на засіданні ТСК представник Міноборони полковник Валерій Стецюк заявив, що у зв'язку з виявленими обставинами міністр оборони віддав комісії наказ завершити всі перевірки до 30 червня та до 30 липня надати до розпорядження МОУ підсумковий документ.

Розслідування Bihus.Info присвячено масштабних розкраданнях в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з безнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації з закупівлями підприємств "Укрооборонпромe". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

26 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".