Один з найважливіших аспектів проведення військових операцій, зокрема, АТО - заохочення солдатів і офіцерів. Про це в статті для ZN.UA пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
"Мабуть, найбільшою, великою помилкою влади перехідного періоду є те, що досі не запроваджено механізми заохочення тих солдатів і офіцерів, які зі зброєю в руках встали на захист української землі. Український уряд не подбав, щоб додати до патріотизму високі нагороди, загальний шану, пільги, обов'язкове страхування та хороший матеріальний стимул. Не зайвими були б один-два показових процесу для дезертирів або відмовників", - пише військовий експерт.
Бадрак зазначив, що в тій же РФ, якщо офіцер гинув у Чечні, йому давали посмертно Зірку Героя РФ (або більш дрібну нагороду, в залежності від обставин загибелі), а його сім'ї - квартиру. "Ті, хто вважає, що правильно відправляти людей на війну за 1500-3000 грн в місяць, просто недалекі люди", - додав він.
"Перша хвиля патріотизму знаходиться на спаді. Сьогодні все частіше доводиться чути про зростання кількості медичних довідок про непридатність до військової служби від тих, кого стосується мобілізація. А за заході батьки просто блокують військові частини, щоб покликаних, але ще непідготовлених дітей на відправляли на війну на схід", - зазначив експерт і додав, що безглуздо відновлювати загальний призов в майбутньому тому, що 120 тисяч добре озброєних професіоналів являють собою на порядок кращий оборонний потенціал, ніж "мільйонна орда голодних голодранців з доісторичним зброєю".
Детальніше читайте у статті "Східний фронт: в очікуванні другого дихання" у свіжому випуску газети "Дзеркало тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Верховна Рада надала учасникам АТО статус учасника бойових дій
Аваков звільнив 8 колишніх беркутівців за відмову воювати на сході України
Глава МВС звільнив 12 даішників за відмову їхати в зону АТО
Україна може повернути всіх своїх миротворців для участі в АТО