UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишня УПЦ МП про Києво-Печерську лавру: нікуди звідси їхати не збираємося

У Московському патріархаті називають себе патріотами та заявляють, що дбають про святині.

Представники неканонічної колишньої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) відмовляються залишати Києво-Печерську лавру та заявляють про те, що не вивозитимуть її святині у Росію, пише "Українська правда".

"Нікуди ми не збираємося їхати з нашої святині – ні в Росію, нікуди, бо ми українці, ми живемо на своїй землі, молимося за свій народ і за свою країну, щоб Господь благословляв її... І вивозити святині, і велику Лаврську дзвіницю через Дніпро тягнути до Москви не збираємося", - повідомив на брифінгу у вівторок, 15 січня, архімандрит Полікарп.

Він також наголосив на тому, що УПЦ Московського патріархату отримала лавру в "страшно занедбаному" стані, і поступово привела до ладу.

"Занедбані храми були страшно. Той стан, в якому була наша святиня в 88 році та зараз – як небо і земля. І доріжки, по яких ми ходимо – раніше суцільні боюри були, а тепер рівні – такі, що хоч бочком котися", - підкреслив Полікарп.

За його словами, у 90-х роках також була проведена капітальна реставрація іконостасу.

"Ось іконостас. Ви подивіться на цю позолоту. Позолота, яку приймали, була така, як у Святій Софії – не знаю, що там зберігають – ну точно пил 19 століття зберігають – що не посоромилися так званий Об'єднавчий собор проводити на тлі тієї страшної позолоти, що навіть тріщини прямо до самісінького дерева", - додав він.

На думку архімандрита, направлення на реставрацію "усіх коштів людських" свідчить про виявлення священнослужителями УПЦ МП патріотизму.

"І хто нам може сказати, що ми не зберігаємо нашу святиню і що ми не патріоти? Так от я наших опонентів розчарую: ми свою ступінь патріотизму виявляємо, і ми в свою святиню всі пожертви людські вкладаємо – і все це ви можете прийти та побачити", - зазначив священнослужитель.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.

Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Після створення об'єднаної церкви УПЦ МП продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

А прийнятий у грудні закон "Про свободу совісті та релігійні організації" зобов'язує церкви, що входять у структуру релігійної організації із центром у державі-агресорі, вказувати цю належність у своїй назві.

Докладніше про нові виклики перед православною церквою читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Кирило Говорун. Помилка патріарха" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".