UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишньому члену Громадської ради доброчесності Маселку поліція вручила адмінпротокол

У "Фундації DEJURE", членом правління якої є Маселко, зазначили, що правоохоронці прийшли до їхнього офісу напередодні акції на підтримку Сергія Стерненка.

До офісу “Фундації DEJURE” намагалися потрапити співробітники Нацполіції, повідомили у пресслужбі громадської організації. Пізніше колишньому члену Громадської ради доброчесності та члену правління фундації Роману Маселко, з яким правоохоронці хотіли поспілкуватися, вручили адмінпротокол.

“Щонайменше 5 співробітників поліції намагаються потрапити до нашого офісу. Офіційні причини дві: хочуть поговорити з Романом Маселком та скористатись нашим туалетом. Неофіційні причини наразі невідомі”, - йдеться у повідомленні.

В Громадській організації додали, що все це відбувається за день до акції “Справедливість Стерненку — справедливість усім!” співорганізаторами якої виступає громадська організація.

Пізніше стало відомо, що юристу Роману Маселку вручили адмінпротокол, за те що він ніби то голосував в конфлікті інтересів за висновок про не доброчесність судді ОАСК Тетяни Скочок. Остання раніше була помічницею Андрія Портнова.

Своєю чергою Маселко заявив про те, що як член Громадської ради доброчесності справді оцінював суддів Окружного адмінсуду Києва. Він зазначив, що разом із колегами виявив багато фактів недоброчесності, зокрема й щодо судді Скочок.

“Єдине, що я про неї знаю – вона колишня помічниця Портнова. Коли вона побачила негативний висновок, вирішила, що це помста проти неї”, - заявив юрист.

За його словами, він не пам’ятає чи голосував за загальне рішення Громадської ради доброчесності. Маселко також додав, що не перетинався із суддею.

Зазначимо, що Фундація DEJURE стала одним із підписантів заяви правозахисних організацій щодо вироку Сергію Стерненку. Серед іншого у заяві йдеться про те, що переслідування активіста в рамках “справи Щербича” є політично вмотивованим.

Читайте також: Стерненко передав із СІЗО ще одного листа

23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним в “викраденні людини заради заволодіння 300 гривнями” і засудив його до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Сторона захисту відразу ж заявила, що подаватиме апеляцію.

Вирок Стерненку спровокував масові протести в Києві й інших містах України. Під Офісом президента зібралися кілька тисяч людей. На Банковій відбулися сутички з поліцією, 17 осіб затримали. Організатори акції заявили про її безстроковий характер.

У 2015 році Стерненку оголосили підозру у викраденні Сергія Щербича, члена партії "Довіряй ділам" Геннадія Труханова. Активіст нібито організував викрадення депутата, щоб заволодіти його коштами. Крім свідчень потерпілого, інших доказів у слідства не було.

Детальніше про справу Щербича, у викраденні й катуванні якого звинуватили Стерненка, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу".