Колишній генеральний директор держпідприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції Віталій Добжанський, підозрюваний у фінансових порушеннях та зловживанні службовим становищем, поїхав в Ізраїль, передавши все своє майно у розпорядження синові.
Про це свідчить генеральна довіреність на розпорядження майном, виписана екс-главою Держінформ'юсту на ім'я проживає в Києві Добжанського Владислава Віталійовича. Документ складено 30 вересня в ізраїльському місті Беер-Шева, його копією володіє ZN.UA.
Згідно з документом, Добжанський передає синові право управляти та розпоряджатися всім своїм майном, зокрема земельним ділянкою в Криму, а також двома земельними ділянками та двома приватними будинками в Київській області.
Крім того, Владислав Добжанський отримав право розпоряджатися банківськими рахунками колишнього глави "Інформаційного центру", одержувати належні Добжанському грошові та матеріальні цінності і вести від його імені справи в судах.
Довіреність оформлена строком на три роки з можливістю передоверения на третіх осіб.
ТАКОЖ: Замах на держреєстри: історія однієї з найнахабніших угод в Україні
Як повідомляло ZN.UA, керівництву "Держінформ'юсту" можуть пред'явити звинувачення у фінансових порушеннях, а головним звинуваченням їм може стати незаконне використання інформації держреєстрів і можливе внесення змін до реєстрів через приватний сервер. Головними підозрюваними у справі поки що є чотири високопоставлених співробітників "Інформцентру" - Добжанський В.Б, Сорвенков В.Ю., Хвалько О.А., Кравець С.Л.
Проведений Мін'юстом аудит завідувача держреєстрами "Інформаційного центру" показав, що за останні 3 роки підприємства, що обслуговують держреєстри, в т.ч. родинні Єдапс структури "Арт-мастер" і "3-Т", отримали від Міністерства юстиції авторську винагороду на суму більше мільярда гривень, що значно перевищує вартість покупки самих реєстрів. За все це Мін'юсту, який утримується за рахунок бюджету держави, громадяни додатково платять із своїх кишень.
За результатами аудиту було встановлено неналежне стан фінансової дисципліни, виявлені порушення ведення бухгалтерського обліку і недоліки в його організації. Крім того, перевіркою встановлено, що службовими особами державного підприємства штучно занижувалися планові показники доходів для отримання перевиконання плану, встановлені факти нарахування і виплати необґрунтованих премій, виявлено ознаки побудови схеми мінімізації оподаткування внаслідок виплат авторських винагород та роялті за програмне забезпечення ведення реєстрів тощо
На момент закінчення аудиту Добжанський на зв'язок вже не виходив. Під час його відсутності обов'язки генерального директора виконував В.Сорвенков. З висновком за результатами аудиту Сорвенков, звичайно, був ознайомлений, але після завершення перевірки він раптово зник.
Результати аудиту стали причиною дострокового розірвання контракту з колишнім генеральним директором Віталієм Добжанским і його подальшого звільнення. Відповідний наказ був підписаний 20 вересня 2013 р. На виклик Добжанський не з'явився. Цікавий казус вийшов з його домашньою адресою, за яким намагалися вручити наказ про звільнення. За однією адресою ніякого будинку взагалі не було. З іншого - знаходився будинок-інтернат. Врешті-решт наказ був вручений представникам державного підприємства.
23 вересня 2013 р. матеріали внутрішнього аудиту були передані в Генеральну прокуратуру України, яка розпочала досудове розслідування у кримінальній справі за ст. 191 ч.5, ст. 364 ч.2 КК України за фактом розтрати державного майна в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем службовими особами державного підприємства.
Наказом Міністерства юстиції від 23 вересня 2013 р. виконання обов'язків генерального директора тимчасово було покладено на Леоніда Богданова. !zn
Читайте також:
Мін'юст за 3 роки заплатив більше мільярда за користування держреєстрами
Генпрокуратура оголосила двох підозрюваних у блокуванні роботи держреєстрів чиновників в розшук
Керівництво "Держінформ'юсту" підозрюють в незаконному втручанні в роботу держреєстрів