UA / RU
Підтримати ZN.ua

КМДА опублікувала оновлену карту бомбосховищ столиці

Для укриття використовуються підвали, підземні паркінги та метрополітен.

Для укриття населення Києва під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру владою створено фонд захисних споруд цивільної оборони.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фонд захисних споруд цивільної оборони містить наступні укриття цивільного захисту:

"Керівники організацій та власники вищезгаданих споруд при необхідності забезпечать вільний доступ для укриття", - йдеться в повідомленні.

Для зручності інформування населення Київська міська державна адміністрація відновила карту, де вказані адресні місця укриттів в підземному просторі.

Читайте також: Окупанти вдарили з артилерії по селищу на Донеччині: школярів евакуювали до бомбосховища

Примітно, що карту оновили на тлі повідомлень про ескалацію ситуації на Донбасі та про зосередження російських військ на кордоні з Україною. Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив про те, що Росія стягує війська до кордону України, в тому числі з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія почала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.

Президент Володимир Зеленський вважає це скоріше "грою м'язами", ніж реальною загрозою, проте українська армія готова до будь-яких провокацій, підкреслив він. Напередодні в південних районах України оголосили збори територіальної оборони для посилення і захисту держкордону.

США та інші партнери України дотримуються іншої точки зору. Свою стурбованість висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність самого високого рівня. Партія правлячого блоку ХДС/ХСС в німецькому Бундестазі засудила дії РФ, назвавши "вкрай небезпечними". Свою підтримку Україні висловили Канада, Великобританія і НАТО.

Українські та зарубіжні експерти вважають відкриту агресію РФ малоймовірною. На їхню думку, своїми діями Кремль "дражнить" Захід і мстить за слова президента США на адресу Путіна, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, чинить психологічний тиск на Україну і посилає сигнал підтримки окупаційним військам в Донбасі. Але поки точні наміри Володимира Путіна неясні, розслаблятися рано, вважають аналітики.

Також повідомлялося, що сотні шкіл, розташованих в зоні бойових дій на сході України, зруйновані або пошкоджені за чотири роки російської агресії в Донбасі. За останні 16 місяців пошкодження отримали, щонайменше, 45 навчальних закладів, повідомляє ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН). Двісті тисяч українських школярів змушені вчитися у військовому середовищі.