UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайська грамота: Зеленський привітав китайців з Новим роком фотографією Непалу

Глава держави опублікував привітання у заблокованому в КНР Twitter.

Зеленський опублікував у привітальному пості з Новим роком за східним календарем, знімок храму в Катманду, але пізніше фото прибрали.

Президент України Володимир Зеленський привітав народ Китаю в Twitter.

Фото: @ ZelenskyyUa/Twitter

Глава держави ілюстрував вітальне повідомлення зображенням древнього храму на площі Дурбар у Катманду, пише НВ.  Пізніше ілюстрація з поста у соцмережі зникла.

Фото: @ ZelenskyyUa/Twitter

Зеленський в своєму повідомленні висловив надію на подальший розвиток українсько-китайських відносин.

"Від усіх українців і від себе особисто вітаю лідера Китаю високоповажного Сі Цзіньпіна і дружній народ Китаю зі Святом весни. У 10-ту річницю стратегічного партнерства України та Китаю підтверджую настрій на подальшу взаємовигідну співпрацю", - написав Зеленський.

Але привітання Зеленського і його слова про настрій на "взаємовигідну співпрацю" між країнами навряд чи будуть прочитані, адже в Китаї соцмережа Twitter заблокована.

Читайте також: Командувач ООС запевнив Зеленського, що ситуація в Донбасі під контролем

У своєму попередньому пості в Twitter президент України китайськими ієрогліфами привітав лідера КНР Сі Цзіньпіна з китайським Новим роком.

Фото: @ ZelenskyyUa/Twitter

Китайський Новий рік вважається головним і самим тривалим святом в країнах Східної Азії та традиційний присвячений до зимового нового Місяця, між 21 січня і 21 лютого.

Президент Володимир Зеленський раніше своїми указами ввів санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ" - мільярдера Ван Цзіна, ряду пов'язаних з ним компаній та їх менеджменту. Своє слово у відповідь сказав і Пекін.

Офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь озвучив невдоволення Китаю діями української влади: "Ми категорично проти, щоб уряд іншої держави застосовував односторонні санкції щодо китайських підприємств. Сподіваємося, що українська сторона відповідно до юридичних норм забезпечить захист законних прав компаній та інвесторів КНР".

Відразу ж українське зовнішньополітичне відомство отримало ноту від МЗС КНР. У документі була висловлена стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ".

Так китайська влада вперше підняла питання "Мотор Січ" на міжурядовий рівень. Що ж буде далі, дізнайтеся з матеріалу Володимира Кравченка "В Поднебесной тучи ходят хмуро…"