UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кінець осені буде найнапруженішим у плані епідемії ковіду – прогноз KSE

Захворюваність в Україні поступово зростає, але ситуація на разі не критична.

Захворюваність на коронавірус в Україні повільно зростає, але епідситуація в країні поки що не критична, пише «РБК-Україна» з посиланням на дані експертів Київської школи економіки (KSE). 

Найгірший сценарій, за якого нова хвиля епідемії в Україні мала наростати вибуховими темпами, як це зовсім нещодавно було в Європі, не реалізувався.

До середини вересня Україна за показниками вийде з «жовтої зони» карантину, а на пік захворюваність може вийти о другій половині жовтня - наприкінці листопада, вважає керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.

Водночас конкретних прогнозів стосовно того, коли країна зіткнеться з локдаунами і «червоними зонами», поки що немає, наголошує Ганіченко. Все залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація із захворюваністю, чи будуть такі ж вибухові темпи зростання хворих, як в Європі.

Читайте також: МОЗ переконує, що підготувалося до нової хвилі коронавірусу

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавируса «Дельта». У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» тільки 23 червня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не тільки ввозитися з-за кордону.

7 вересня МОЗ подав уряду клопотання з проханням перевести Україну з «зеленого» на «жовтий» рівень епідемічної безпеки і посилити карантин, питання розглянуть цього тижня.

Звідки прийшла «Дельта», чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.