Кількох моряків, які отримали поранення під час захоплення Росією українських суден в Азовському морі, вивезли до Москви. Про це заявив постійний представник президента України в Криму Борис Бабін в ефірі телеканалу "112 Україна". За його словами, Російська Федерація досі заявляє лише про трьох поранених українських військових моряків.
"Наскільки нам відомо, декількох поранених перевезено до Москви", – заявив Бабін.
За його словами, російська сторона досі говорить лише про трьох поранених. Хоча згідно з інформацією української влади поранення отримали шість моряків.
"Ми вимагаємо від росіян поводження з нашими військовополоненими відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, закликаємо не вчиняти чергові міжнародні злочини", – наголосив Бабін.
За словами постпреда, щодо українських моряків "були проведені операції", їхній стан наразі стабільний. Українці отримали осколкові поранення.
"Поранення осколкові – це вже визначає рівень застосування зброї державою-агресором. Це не те, що наразі росіяни нам хочуть з метою пропаганди довести, що вони там самі собі десь синець поставили, ні, це все дуже серйозно", – зазначив Бабін.
Раніше уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила про те, що всі захоплені українські моряки перебувають в окупованій Керчі.
Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.
Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із ситуацію в Азовському та Чорному морях. Своэю чергою в РФ також вимагають скликання Ради безпеки ООН 26 листопада та традиційно відхрещуються від причетності до ескалації на Азові. Засідання Ради Безпеки ООН призначено на 11:00 (18:00 за Київським часом).
Президент Порошенко скликав Військовий кабінет, вночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), на ньому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану строком на 60 днів. На 16:00 заплановане позачергове закрите засідання Верховної Ради щодо введення в країні воєнного стану.
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, у море вийшли кораблі Військово-морських сил України.
Свою оцінку ситуації в Азовському та Чорному морях також дали міжнародні організації і зовнішньополітичні відомства країн-партнерів України.