Від початку поточного року бойовики російсько-окупаційних військ суттєво збільшили кількість обстрілів навчальних закладів на сході України. Упродовж січня-квітня 2019 року зафіксовано 12 атак на школи в Донбасі, за аналогічний період минулого року – лише три випадки, наголошують в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) .
"Ця тривожна статистика нагадує про насильство, якого зазнали діти та вчителі в 2017 році, коли на навчальні заклади було здійснено понад 40 атак... У школярів залишаються довгострокові психологічні і фізичні травми через конфлікт на сході України", - цитує "Радіо Свобода" виконавчу директорку ЮНІСЕФ Генрієтту Форе.
Зруйновані класи з вікнами, закладеними мішками з піском, та постійна наляканість дітей і підлітків, не налаштовують їх на навчання. Захист шкіл та забезпечення безпеки дітей мають бути у пріоритеті в усіх сторін конфлікту, вважає Форе.
"Організація закликає всі держави, включно з Україною, прийняти Декларацію про безпеку шкіл – міжурядове політичне зобов'язання про вжиття конкретних заходів для захисту учнів, освітян та навчальних закладів від навмисних і випадкових атак під час збройного конфлікту", – зазначили в ЮНІСЕФ.
Нагадаємо, наприкінці березня терористи обстріляли шкільні заклади на тимчасово окупованій території Донеччини. На час обстрілу школи в Петровському районі Донецька у будівлі перебували вчителі та учні, обстріл школи у смт Гольмівський припав на вечірній час, учнів у ній не було.
Відстань будівель до найближчих позицій ЗСУ, характер пошкоджень і траєкторія польоту куль, а також розташування шкільних будівель у щільній житловій забудові свідчать про те, що обстріляти їх з піхотного озброєння могли лише бойовики НЗФ.