Кілька днів тому головний санітарний лікар країни Ігор Кузін заявив, що в Україні майже 150 випадків захворювання штамом "Дельта". Станом на сьогодні кількість таких інфікованих зросла вдвічі, про що Кузін повідомив "Суспільному".
"Станом на 12 серпня в Україні виявлено 300 випадків штаму коронавірусу "Дельта", - цитує ЗМІ слова Кузіна.
Серед цих трьох сотень випадків 21 припадає на Київ.
Нагадаємо, керівник дослідницької групи з вакцин на кафедрі педіатрії в Оксфордському університеті Ендрю Поллард зазначив, що на сьогоднішній день досягнути колективного імунітету до COVID-19 неможливо через штам "Дельта", оскільки він заражає вакцинованих людей. Наявні вакцини не захищають людину повністю від зараження вірусом, але забезпечують певний ступінь захисту.
Катарські вчені переконують, що Moderna ефективніша у випадку зі штамом "Дельта", ніж Pfizer. Проте смертельних випадків через цей штам не виявлено після щеплення обома вакцинами.
Національна служба охорони здоров'я (NHS) Англії повідомила, що вакцини проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech та AstraZeneсa в більш ніж 90% випадках здатні запобігти зараженню новим штамом вірусу "Дельта".
Детальніше про те, чи готова Україна до нової хвилі коронавірусу; чому охоплення вакцинацією літніх людей і лікарів досі залишається досить низьким; чи потрібно вакцинуватися українцям, які вже перехворіли й мають антитіла; про правила комбінації вакцин від різних виробників і тому, чи безпечно робити щеплення від коронавірусу дітям і вагітним, а також про те, що загрожує країні через зниження активності вакцинації від інших захворювань, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Федором Лапієм.