UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київстар не підтвердив інформацію про те, що хакери багато місяців знаходились у системі

Це лише одна з версій.

Компанія «Київстар» не підтвердила інформацію про нібито багатомісячний доступ хакерів «всередині» компанії до особистих даних абонентів, та їх витік.

Про це повідомила речниця оператора Ірина Леліченко.

За її словами, офіційне розслідування кібератаки на мережу «Київстар», яка сталась 12 грудня 2023 року, ще триває. Розглядаються й озвучуються різні версії, однак до офіційного завершення розслідування жодна з них не може вважатись остаточною.

Речниця додала, що вся інформація щодо ходу розслідування кібератаки є на офіційному сайті Служби Безпеки України і жодних фактів витоку персональних даних абонентів у ході розслідування не виявлено.

«Кібератака на мережу Київстар вплинула на деякі технологічні системи, які відповідали за роботу зв’язку, але вони були відновлені протягом кількох днів завдяки фаховій роботі спеціалістів і партнерів компанії», — наголосила Леліченко.

Зараз, за її словами, «Київстар» працює у звичному режимі і надає абонентам всі основні базові послуги. Крім того, компанія застосувала додаткові заходи для кіберзахисту.

Читайте також: Під час атаки на «Київстар»  зруйнували 40% інфраструктури  – гендиректор

«Посилено управління доступом, впроваджено додаткові системи контролю серверів та робочих станцій, плануються наступні кроки із посилення кібербезпеки. І, нагадаю, абоненти компанії, які не могли користуватись послугами зв`язку через нестабільну роботу мережі під час кібератаки, отримають як бонус - наступний білінговий період без плати за пакет послуг. А Збройним Силам України буде перераховано 100 млн грн нашої підтримки», — повідомила речниця.

Про те, що російські хакери проникли в систему українського мобільного оператора принаймні у травні 2023 року, за кілька місяців до кібератаки, та могли викрадати певну особисту інформацію користувачів, розповів в інтерв’ю Reuters начальник управління кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк.