Керівництво Києва виявилося незацікавленим у розробці та затвердженні нового Генплану столиці, робота над яким йде з 2008 року.
Депутати Київради 13 травня 2021 року було затверджено рішення, що дозволяє забудовникам самостійно розробити 219 Детальних планів території (ДПТ), повідомляє Економічна правда.
Затверджені документи регламентуватимуть забудову певних територій об'єктами у всьому місті, а значить, забудовники зможуть безперешкодного зводити в столиці нові комерційні об'єкти без урахування вимог чинного Генплану, а також легалізувати всі вже побудоване, в тому числі й побудоване на сумнівних підставах.
Думкою киян в КМДА і Київраді знову не поцікавився, а значить, жителям столиці варто чекати масштабного витка зведення комерційної нерухомості в збиток житловим забудовам і зведення необхідної інфраструктури - шкіл, садочків і лікарень.
Перелік "містобудівної документації до розробки" депутатами Київради, за інформацією KV, було розширено на 111 Детальних планах територій (ДПТ), а це до 219 одиниць:
- 10 ДПТ в Подільському,
- 10 ДПТ в Оболонському,
- 11 в Печерському,
- 13 в Шевченківському,
- 17 - в Деснянському,
- 20 - в Солом'янському,
- 22 - у Дніпровському,
- 22 - у Святошинському,
- 23 - у Дарницькому,
- 28 - в Голосіївському районі столиці.
Для територій, розташованих усередині кордонів адміністративних районів Києва, заплановано розробити 176 ДПТ.
Таким чином, Департамент містобудування та архітектури КМДА протягом ще 4 років зможе виносити на затвердження міськради ДПТ, які суперечать чинному Генеральному плану Києва.
За продовження дії міської програми створення містобудівної документації проголосували 68 депутатів. Підтримали рішення депутати від УДАРу, Європейської солідарності, ОПЗЖ, "Батьківщини". Чи не віддали свої голоси за цю пропозицію представники партій "Голос" і "Єдність". Депутати "СН" утрималися або не голосували.
У разі прийняття проєкту Генплану Києва, в ньому змушені будуть врахувати всі прийняті рішення по ДПТ.
Раніше повідомлялося, що Верховний Суд залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва, яким скасовано рішення Київради про надання статусу скверу ділянці загальною площею 2,33 га на вул. Ольшанської в Печерському районі столиці, відомому як Звіринецький сквер.
Що вдалося Віталію Кличку та його команді зробити за 100 днів своєї роботи, читайте в матеріалі ZN.UA "100 днів мера. Київ".