UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хто останній: обчислити місце у черзі на щеплення від коронавірусу можна онлайн

Українські та польські фахівці розробили калькулятор черги на вакцинацію.

Українські та польські фахівці розробили онлайн-калькулятор черги на вакцинацію від коронавірусу. Застосунок українського інженера Валентина Тукова і польського математика і науковця Мачека Ковальського дозволяє обчислити, коли користувач зможе отримати щеплення.

Калькулятор ґрунтується на переліку державних пріоритетів щодо вакцинації, враховує імовірний рівень вакцинації і чисельність населення (44 мільйони 390 тисяч осіб).

«Калькулятор черги вакцин для України порахує, яка кількість людей випередили вас у черзі, щоб отримати вакцину проти COVID в Україні. Він також передбачає, як довго вам доведеться чекати, щоб отримати вакцину. Використовуючи наш інструмент, ви зможете краще розуміти, коли можна очікувати на вакцинацію», - кажуть розробники.

Як користуватись калькулятором:

  1. Введіть вік у роках – люди віком від 60 років і старші мають пріоритет щодо вакцинації;
  2. Вкажіть, чи ви мешкаєте або працюєте в лікувальному закладі. Якщо всі, хто перебуває в лікувальному закладі, вакциновані, це дозволить родичам відвідувати інтернати та будинки для літніх людей з меншим ризиком для мешканців.
  3. Ви вагітні? Якщо відповідь позитивна, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Використовувати вакцину від COVID-19 під час вагітності варто тільки після консультації.
  4. Ви медичний або соціальний працівник ( медсестра, лікар тощо)? Військовослужбовець? Ці групи вразливі до вірусу і потребують захисту шляхом пріоритетної вакцинації.
  5. Ви працівник ДСНС? Ці працівники вважаються критично важливими для боротьби з пандемією.
  6. Ви знаходитесь чи працюєте у закладі обмеження волі?
  7. Чи є у Вас захворювання: ендокринної системи; серцево-судинні захворювання; хронічні респіраторні захворювання; хронічні захворювання нервової чи сечовидільної систем, органів кровотворення та крові; онкологічні захворювання?

За потреби початкові параметри можна відкоригувати. Якщо дані введено правильно, калькулятор обчислить: швидкість вакцинації, час, потрібний для вакцинації всіх українців і відсоток тих, хто готовий робити щеплення.

Та спрогнозує, коли саме ви зможете отримати першу та другу дози вакцини (місяць, рік та приблизні дні), а також мінімальну та максимальну кількість людей, які можуть бути вакциновані перед вами.

Дані отримані редакторкою ZN.UA під час тестування калькулятору

За замовчуванням застосунок використовує такі показники: рівень вакцинації – 300 тисяч щеплень на тиждень, коефіцієнт охоплення – 50% (з огляду на тих, хто відмовиться вакцинуватись). Змінити їх можна у розділі «Параметри процесу вакцинації».

«Ми знаємо, що очікування отримання вакцини може розчарувати. Однак, визначивши пріоритетами тих людей, яким найбільше загрожує госпіталізація та смерть, ми повинні швидко врятувати життя за допомогою цієї фантастичної нової зброї проти вірусу», - підсумовують розробники.

Калькулятор працює на базі польського стартапу Omni Calculator.

Читайте також: «Безпліддя, склероз і смерть»: МОЗ розвінчав фейки про вакцинацію проти коронавірусу

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн – купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання у світі й Україні, значно підвищує шанси не захворіти на COVID-19 у тяжкій формі, тому вакцинуватися треба. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації слід підходити розумно. Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».