UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хто може отримати статус учасника бойових дій: Генштаб роз’яснив постанову Кабміну

Серед нововведень – скасовано вимогу щодо кількості днів перебування в зоні боїв.

Кабінет міністрів України змінами  до Постанови КМУ № 413 змінив порядок та процедура надання статусу учасника бойових дій громадянам України, які стали на захист України від початку повномасштабного російського вторгнення, з лютого 2022 року.

Як зазначили в Генштабі ЗСУ, тепер основною умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є факт виконання ними особисто, або у складі військової частини бойових завдань. Водночас вимогу щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій відмінено.

Щоб підтвердити виконання бойових завдань військовий має подати витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

Для отримання статусу УБД командири військових частин повинні  звернутися до комісії, яка утворена при органі, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина або військовослужбовці самостійно можуть звернутися із відповідними документами через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Військовим слід мати при собі:

Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога: як її отримати ветеранам та їх рідним

Що найбільше болить українським захисникам, які облаштовують своє мирне життя ще з першої хвилі війни з Росією? Чим їм та їхнім родинам допомагає держава? З якими викликами нам доведеться зіштовхнутися, коли повернуться ті, хто воює зараз — у розпал повномасштабної військової агресії? Яким узагалі має бути ставлення соціуму до ветеранів, і як кожен із нас може на нього вплинути? Про це читайте в інтервю виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Наталії Калмикової «Ветерани війни. Підтримка на рівні гідності».