UA / RU
Підтримати ZN.ua

Християни західного обряду відзначають Великдень: традиції святкування

Свято присвячене диву воскресіння Ісуса Христа.

17 квітня католики та протестанти, які слідують за григоріанським календарем, відзначають свято світлого Христового Воскресіння або Великдень. Свято присвячене євангельським подіям: у п'ятницю Христа розіп'яли, а в неділю він воскрес.

Традиції святкування Великодня

Святу передує 40-денний піст. Святкування розпочинається увечері у суботу зі святкового богослужіння. Запалюють Пасхал – особливу свічку, світло якої роздають усім віруючим. Закінчується служба словами «Христос воскрес!» і відповіддю «Воістину воскрес!».

Читайте також: Церкви будуть закриті у комендантську годину на Великдень

Вранці на день свята віруючі також вирушають на службу до костьолу.

Відзначають Великдень зазвичай у сімейному колі, головними стравами святкового столу є кролик, курка чи індичка. Символами свята є вогонь свічки та фарбовані яйця, які є символом початку нового життя.

Ще одним символом свята є Великодній кролик. Вважається, що він ховає у своє гніздо різнокольорові шоколадні яйця, які дістаються слухняним дітям. У США та країнах Західної Європи пошук яєць є однією з найулюбленіших розваг у дітей.

У формі кролика роблять шоколадні яйця та випічку, а також прикрашають його зображеннями стіл. Його також можна прикрасити квітами та декоративними кошиками.

Святкування триває протягом тижня. У цей час віруючі відвідують богослужіння, різноманітні заходи та «б'ються» крашанками.

Що не можна робити на Великдень

Вважається, що цього дня не можна сидіти вдома та нудьгувати.

Не можна займатися фізичною роботою.

Не можна прибирати в домі, всі приготування до Великодня краще завершити до Страсної п'ятниці.

Не можна лаятися, лихословити і думати про погане. Свято краще провести з думками про Бога.