UA / RU
Підтримати ZN.ua

Храм-маф біля Національного музею історії України знесуть – рішення суду

Незаконну споруду у вигляді мафу-намету звели на заповітній території ще у 2005 році. З часом намет серйозно трансформувався. 

Суд зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму, відомого в народі як «маф», який звела Православна церква Московського патріархату, повідомив у середу, 15 лютого,  міністр культури Олександр Ткаченко.

«Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту „а“ частини 1 ст. 91 Земельного кодексу», - написав він.

Міністр додав, що самочинно зведений «храм-маф» знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

Історія  навколо зведення каплиці біля фундаменту Десятинної церкви, яку згодом в народі обізвали мафом, тягнеться з 2005 року.

Умовно легалізували споруду лише у 2013 році, коли в Держреєстрі було зафіксовано право власності  за церквою Московського патріархату на нежитлову будівлю площею 133,2 кв. м за адресою вул. Володимирська, 2.

У лютому 2018 року Національний музей історії України подав позов до Окружного Адміністративного суду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав, а на початку  2021 року позов до Господарського суду Києва щодо знесення незаконно спорудженої каплиці УПЦ МП.

Читайте також: УПЦ МП досі підпорядкована РПЦ – висновок експертів Держетнополітики

Як писали ЗМІ у 2018 році, «тарифи» у храмі були захмарними. Наприклад, довічне згадування тоді  коштувало 500 гривень. Водночас це дозволило настоятель так званого "Десятинного монастиря", який працював у храмі-кіоску, Юрію Харону стати власником двох квартир в Києві та двох дорогих автомобілів - Porsche Cayenne та Volksvagen Multivan.

Як згодом стало відомо, того ж року єпископа Гедеона (Юрій Харон) позбавили українського громадянства. Про це він дізнався вже на початку 2019 року, коли хотів повернутися до України із США, але його завернули в аеропорту прикордонники.