UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керівники навчальних закладів нестимуть особисту відповідальність за безпеку освітнього процесу

У МОН також уточнили, як відбуватиметься навчання під час оголошення тривоги.

Керівники українських освітніх закладів будуть персонально відповідати за створення безпечних умов для учнів, студентів і працівників у новому навчального році. Про це йдеться в рекомендаціях Міністерства освіти і науки України щодо кроків організації навчального процесу в 2022-2023 роках, опублікованих на Урядовому порталі.

Згідно з нормами, керівники повинні будуть забезпечити безумовне переривання навчання у разі оголошення сигналу «Повітряної тривоги» чи інших сигналів оповіщення, якщо освітній процес буде здійснюватися в очному або змішаному форматі.

У такій ситуації всім учасникам освітнього процесу потрібно буде організовано пройти в укриття і залишатися там до відбою тривоги.

У МОН зазначають, що навчання можна буде закінчувати в бомбосховищах. Після оголошення про завершення тривоги, працівники та учні зможуть повернутися до приміщень свого закладу для продовження освітнього процесу, врахувавши необхідне корегування.

Читайте також: Життя триває: в Україні до першого класу вже зараховано понад 300 тисяч дітей

У рекомендаціях також наголосили, що всі керівники навчальних закладів повинні бути поінформовані про відповідальність за безпеку освіти.

Раніше повідомлялося, що вчителі та науковці, які залишили Україну через повномасштабне російське вторгнення, зможуть зберегти робочі місця.