UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карантин в Україні: корисні інтернет-ресурси для дистанційного навчання

В Україні на три тижні закрили навчальні заклади.

Для запобігання поширенню коронавірусу в Україні ввели тритижневий карантин, під час якого, зокрема закриті навчальні заклади. Влада порекомендувала школам перейти на дистанційне навчання. Однак поки такою рекомендацією змогли скористатися не всі , у своїй статті для ZN.UA Оксана Онищенко зібрала корисні посилання, які стануть у нагоді під час карантину і батькам, і вчителям.

Підготовка до ЗНО з усіх шкільних предметів - мови, історії, математики, фізики, хімії та інших:

Перші масові онлайн-курси Рrometheus

Студія онлайн освіти ЕdEra.

ILearn

Навчальні курси і відеоуроки

Khan Academy - уроки з всесвітньої історії, природничих наук, мистецтва, математики. Українською мовою тут.

Проект DESK - відеолекції з природничих наук та математики для 5-11 класів.

Ютуб канал ТопШкола - онлайн-уроки з математики та фізики для 5-11 класів.

Канал "Рада" і YouTube канал Міністерства освіти і науки України починають трансляцію лекцій з української мови і літератури, біології, математики, історії України. Однак поки ці уроки допомагають старшокласникам підготуватися до ЗНО.

Інтерактивні завдання та навчальні ігри

Портал Learneng.ua, на якому є інтерактивні вправи та завдання з усіх предметів і всіма темами шкільної програми, починаючи з перших класів. Однак за деякі доведеться заплатити.

Платформи для вивчення математики: Matific.com (в 1-6 класах) і Vchy.com (у початковій школі).

"Розумники" – портал, на якому розміщені інтерактивні завдання з мови та математики для учнів початкової школи. Завдання з ресурсу можна скачати на планшет, а потім виконувати їх офлайн. На період карантину відкрито безкоштовний доступ до всіх завдань.

Можливості "домашки"

Ці кілька платформ, допоможуть вчителям налагодити комунікацію з учнями. Зокрема, педагоги зможуть перевіряти виконані завдання і продукувати свої.

ClassDojo - у кожного учня є сторінка, на якій накопичуються зроблені його завдання. Учитель може завантажити завдання, прокоментувати, як його виконувати, і навіть вказати, в якій формі треба надіслати відповідь: фото сторінки зошита, малюнок, відео (розповісти вірш, переказати текст або висловити думку з якогось питання), а також поставити оцінку.

Google Classroom дозволяє не тільки спілкуватися з учнями, але і створювати свої власні завдання, прикріплювати мультимедійний контент, спільно працювати над документами.

Classtime - як і в Google Classroom, тут можна створювати завдання (зокрема й інтерактивні) і тести.

Нагадаємо карантин діє з 12 березня по 3 квітня. В Києві, а також у Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській і Дніпропетровській області ввели режим надзвичайної ситуації.

Крім того, в країні заборонені пасажирські перевезення автотранспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. У громадському транспорті можна перевозити не більше 10 осіб. У Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро. Залізничне сполучення також припинено.

В Україні офіційно зареєстровано 27 випадків захворювання коронавірусом. Три випадки виявилися летальними. При цьому нульовий пацієнт видужав.

Докладніше про шкільне дистанційне навчання в Україні читайте в статті Оксани Онищенко "Чарівний стусан карантину" для ZN.UA.