UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кафедральний собор УПЦ МП у Вінниці перейшов під юрисдикцію Православної церкви України

Митрополит Симеон зробив відповідне повідомлення під час служби.

Вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ Московського патріархату 17 грудня перейшов до складу Православної церкви України. Про перехід собору в помісну церквупід час служби оголосив митрополит Вінницький і Барський Симеон, який залишається настоятелем собору.

Як повідомив протоієрей Димитрій, Спасо-Преображенський кафедральний собор поки єдиний у Вінницькій області з УПЦ МП, який перейшов до помісної церкви, пише "Громадське".

Отець Димитрій також спростував інформацію, яку розповсюджували в ЗМІ, про те, шо під час служби частина віруючих через незгоду з приєднанням до помісної церкви пішли з собору.

"Не було такого, всі залишилися на службі. А митрополит Симеон сказав, що кожен повинен сам собі вирішити, і всі мають вибір, де молитися ", - сказав протоієрей.

Як зазначив у свою чергу керівник прес-служби єпархії протодиякона Владислав Демченко у коментарі вінницьким ЗМІ, звичайні парафіяни ніяких змін не відчують, оскільки сталася лише зміна керівництва в Києві.

На питання: "На якій мові тепер будуть правити у храмі?" - отець Владислав відповів, що так, як забажають самі парафіяни: або українською, або церковно-слов'янською", - пише портал Вінниці.

Тим часом "синод" вже колишньої УПЦ МП 17 грудня заявив про відсторонення від посад митрополитів Симеона (Шостацкого) і Олександра (Драбинко), які взяли участь у створенні об'єднаної Православної церкви України.

Як повідомлялося, 15 грудня об'єднавчий Собор у Києві затвердив Статут Православної церкви України і обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія її предстоятелем – митрополитом Київським і всієї України. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Синод Вселенського патріархату визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.

Вселенський патріарх Варфоломій пояснив, що після об'єднавчого Собору глава УПЦ МП Онуфрій втрачає право називатися митрополитом Київським.

Детальніше про майбутнє помісної Православної церкви України читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".