UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін виділив 400 мільйонів на обладнання харчоблоків у школах

Держава частково профінансує сферу харчування в школах.

Кабінет міністрів України прийняв рішення направити в 2020 році 400 млн гривень на обладнання харчоблоків у школах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України в середу, 27 листопада.

Наголошується, що ці кошти виділяються на загальних принципах співфінансування. Так, постанова передбачає, що місцеві органи повинні додати до державних коштів свої інвестиції:

не менше 30% суми повинні додати м. Київ, міста обласного значення, ОТО з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області;

не менш 10% суми - райони і ОТО;

не менш 5% суми - села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, і населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

"Сьогодні ми маємо статистику, що протягом навчання у школі майже на 40% зростає кількість дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Це сигнал для нас, що ми, разом з Моз, повинні звернути увагу на здорове харчування в школах. Ці 400 млн грн - наш перший крок у цьому напрямку", - підкреслила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Також Кабінет міністрів направив 600 млн гривень у 2020 році на закупівлю автобусів для опорних шкіл.

Наголошується, що ця сума на 100 млн більше за аналогічні інвестиції минулого року. Передбачається, що традиційно всі закупівлі будуть проходити на місцях, де краще розуміють потреби і можливості установ. Всі кошти виділяються на засадах співфінансування, тобто місцеві бюджети повинні докласти свої кошти.

Тільки з поправкою на те, що згідно з бюджетом 2020, передбачається звільнити близько півтори тисячі сільських вчителів, а освіта буде недофінансована на 15%.

У цілому на сферу освіти у бюджеті-2020 враховані витрати на 136,4 млрд гривень.

Варто відзначити, що дружина президента Олена Зеленська зацікавилася сферою реформування харчування в школах. За її ініціативою в школах будуть міняти підхід до організації харчування. Зокрема, Зеленська пропонує роздавати дітям яблука і урізноманітнити меню за рахунок зелених салатів.

Нагадаємо, з 2011 року в Україні дітям 1-4 класів надавалося безкоштовне харчування. Кабмін у січні 2016 року передав фінансування харчування для молодших школярів на місцевий рівень.

Детальніше про доходи і витрати бюджету на 2020 рік читайте у статті Юлії Самаєвої "Бюджет бідняка" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".