UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін схвалив документи, що дозволяють Україні приєднатися до Гаазької конвенції про захист дітей

Приєднання до конвенції дозволить відстежувати долю дитини після її усиновлення.

На сьогоднішньому засіданні уряду затверджено пакет законопроєктів, що стосуються законодавчих змін у зв’язку з приєднанням України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення.

З документами можна ознайомитись тут.

Зокрема, законопроєктами передбачається внесення змін до КУпАП та ККУ щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за невчасне надання статусу дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування та за незаконні дії щодо влаштування дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування відповідно. Також законопроекти передбачають впровадження діяльності ліцензованих агентств з усиновлення на території України.

Подія очікувана і передбачена ще указом президента №721/2019 від 30.09. 2019 р. "Про деякі питання забезпечення прав і законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, розвитку та підтримки сімейних форм виховання", де пунктом номер один значилось міжнародне всиновлення і приєднання України до Гаазької конвенції.

Винесення цих законопроєктів у ВРУ стане вже восьмою спробою (починаючи з 2001 р.) приєднання України до Гаазької конвенції з міжнародного усиновлення.

Однак Гаазька конвенція - не панацея. І вона далеко не на верхніх позиціях переліку найважливіших українських проблем, які потребують негайного вирішення. Спочатку годилося б навести лад у пріоритетному, національному всиновленні, у процесі якого сьогодні на всіх рівнях є дуже великі проблеми, що створюють штучні перепони як у реалізації права дитини на сім'ю, так і в бажанні потенційних батьків це право забезпечити.

Про ризики, які створює Україні приєднання до Гаазької конвенції, детальніше читайте в статтях редактора відділу «Соціум» Алли Котляр «Долі на експорт? або Пріоритети президентського указу про дітей»  та «Долі на експорт-2?»