UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ймовірність диверсії при аварії гвинтокрила в Броварах не підтвердилась – генпрокурор

Слідчі змогли змоделювати ситуацію під час польоту.

Версії про диверсію або посягання на життя  у справі про авіакатастрофу гвинтокрила у Броварах, в якій у якій загинули дев’ятеро працівників МВС включно з міністром Денисом Монастирським і його першим заступником Євгенієм Єніним, а також п’ятеро  жителів міста,  не підтвердились, заявив в інтерв’ю «Укрінформу» генеральний прокурор України Андрій Костін.

Він нагадав, що спочатку слідчі  висунули чотири основних версії події: замах на життя державних діячів, включаючи диверсію; збиття літального апарата; конфліктна ситуація на борту судна; помилка пілота, технічна несправність судна, неналежна організація планування польоту, недотримання правил польотів, складні погодні умови.

«Попередньо можу сказати, що версії, пов’язані з диверсією або посяганням на життя державних діячів, не знайшли свого підтвердження», - сказав Костін.

За його словами, уже зібрані всі необхідні технічні документи, завершується проведення необхідних експертиз, а остаточні висновки за результатами досудового розслідування буде повідомлено найближчим часом.

Костін додав, що партнери з компанії Airbus допомогли провести дешифрування бортових самописців, на основі чого здійснено 3-D моделювання трагічного польоту.

Читайте також: Після трагедії в Броварах МВС заборонило керівникам літати на гелікоптерах – Клименко

18 січня 2023 року біля дитячого садочка впав гелікоптер ДСНС, на борту якого перебували 9 людей, у тому числі міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін та державний секретар МВС Юрій Лубкович. Загалом внаслідок катастрофи загинули 14 людей, серед них одна дитина, а також  всі, хто перебував на борту. 

На початку березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що слідство отримало дані з «чорної скриньки» гелікоптера, який впав у Броварах. 

Також в МВС ініціювали перевірку  всіх гелікоптерів, які перебувають на балансі відомства. Найперше мова йде про Airbus і, зокрема, моделі Airbus 225 або ж Eurocopter EC225 Super Puma, який зазнав тоді катастрофи.