Літо – сезон відпочинку для дітей та дорослих. Навіть під час війни батьки хочуть оздоровити своїх дітей. Деякі можуть це зробити за кошти держави.
Міністерством соціальної політики реалізується пілотний проєкт «єОздоровлення», відповідно до якого окремі категорії сімей можуть отримати допомогу на оздоровлення дітей без відвідування органів соцзахисту, пише «Юридичний порадник для ВПО».
Проєкт стосується:
- малозабезпечених сімей, які мають дітей з інвалідністю,
- малозабезпечених багатодітних сімей, які мають дітей віком від 7-18 років,
та які проживають у одній з областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, Київська.
Як оздоровити дітей безкоштовно
- Родини, які є в Переліку отримувачів послуги, отримують сповіщення через «Дію» або їх повідомляють органи соціального захисту.
- Батькам (або особам, що їх замінюють та мають офіційне підтвердження) необхідно звернутись до ПриватБанку і отримати картку із спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів.
- Очікувати зарахування коштів на рахунок.
- Після отримання коштів перейти на сайт у розділ «Пошук закладу».
- Поставити галочку біля «єОздоровлення (для власників спеціальних банківських рахунків)» та натиснути кнопку «Шукати».
- Обрати заклад з переліку, ознайомитись з наведеною інформацією про заклад і натиснути «Подати заявку».
- Вказати свої персональні дані, натиснути кнопку «Перевірити в переліку».
- Вказати дані про дитину, яку бажають оздоровити в обраному закладі та заповнити заявку.
- Натиснути «Подати заявку», попередньо перевіривши вказані дані.
- Прибути в заклад в визначену дату та оплатити путівку карткою отриманою в ПриватБанк.
З 20 червня 2023 р., відповідно до постанови Кабміну №606 від 16.06.2023 р. зазначені категорії дітей мають право на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах, які розташовані в карпатському регіоні.
Згідно з ним, право на оздоровлення та відпочинок за рахунок держави в дитячому центрі «Артек» мають:
- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів;
- діти, один із батьків яких помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях;
- рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;
- діти з малозабезпечених сімей.
Нагадаємо, де і як цього літа будуть працювати дитячі табори в Україні. Вартість дитячого відпочинку суттєво зросла.