UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яка динаміка COVID-захворюваності в Україні – Кузін розповів, чи загрожує країні нова хвиля

Як мотивувати українців під час війни робити щеплення та наскільки високі ризики повторити попередні сценарії коронавірусної пандемії? Свої думки в інтерв'ю для ZN.UA висловив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Захворюваність українців на COVID-19 знову поступово зростає. Попри те, що коронавірус ще не перетворився на сезонну хворобу (для цього потрібно щонайменше трирічна динаміка), все ж статистика показує, що він набирає обертів у поширенні. Ось які дані навів головний державний санітарний лікар країни Ігор Кузін в інтерв’ю для ZN.UA:

“За позаминулий тиждень ми мали 9,1 тисяч захворілих (госпіталізовано 2,6 тисяч людей), а за минулий вже 11,5 тисяч (госпіталізовано трохи більше 3 тисяч)”.

На запитання про те, чого очікувати від ковіду далі, Кузін сказав, що П\прогнози такі ж, як і в інших країнах Європи, які вже вживають попереджувальні заходи і уточнив:

“Особливість України у тому, що зараз у нас переважно циркулює штам “Омікрон”, при якому хвороба завжди проходить у більш легкій формі. Однак і він викликає важкі випадки, в тому числі киснезалежні. А інколи призводить і до летальних”.

Він додав, що зараз фактично можна спостерігати початок сезонного підйому захворюваності. Він не такий різкий, як це було під час минулих хвиль. Але поступово буде набирати обертів впродовж осіннього періоду.

Читайте також: Війна й COVID-19 стали основними факторами трикратного зростання кількості голодуючих в світі – ООН

Коментуючи припущення щодо перетворення COVID-19 на сезонну хворобу, Кузін зазначив:

“Для того, щоб захворювання перетворилось на сезонне, має бути принаймні трирічна динаміка. Це мінімум, після якого за усередненими даними ми можемо щось прогнозувати.

Для коронавірусу це якраз третій рік. Думаю, до сезонної хвороби він наблизиться вже наступного року. І ми вже матимемо змогу його прогнозувати та запроваджувати ті чи інші запобіжні заходи — певні протиепідемічні або вакцинацію. Поки що ми розглядаємо ковід не як сезонне захворювання”.

Чи загрожує нам нова хвиля? Що у нас з вакцинами, зокрема й проти грипу? Як мотивувати українців під час війни робити щеплення, згідно з національним календарем? Як українська система охорони здоров’я готується до можливих хімічних, біологічних, радіаційних і ядерних ризиків? Про це читайте в інтерв’ю Алли Котляр з Ігорем Кузіним “Нова хвиля ковіду і готовність України до хімічніх та ядерних атак”.