UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як живуть в окупованій Новій Каховці – розповідь від місцевого жителя

Ті, хто вирішили залишитися в окупованому регіоні – небезпідставно побоюються, що у випадку від’їзду, у них відберуть житло, поселивши туди завезених росіян. Ціни на товари, що везуть з Криму чи РФ – втридорога. 

З кінця весни в окупованій Новій Каховці  не працює жоден український мобільний оператор, загарбники обмежували й діяльність інтернет-провайдерів. Людям доводилось збиратися під кафешками, щоб спіймати безплатний WI-FI. Хто залишився в окупації – небезпідставно побоюються, що у випадку від’їзду, у них відберуть житло, поселивши туди завезених росіян. Ціни на товари, що везуть з Криму чи РФ – втричі вищі, ніж ціни на товари місцевого виробництва, про це та інші деталі розповів у анонімному коментарі Vogue місцевий житель, інтернет-підприємець Євген.

“Коли інтернет почав з’являтися в деяких операторів, виявилося, що місцевих провайдерів примусово під’єднали до російської оптоволоконної мережі – з усіма їхніми обмеженнями щодо Facebook, українських порталів новин і навіть онлайн-банкінгу», - деталізує він.

Уточнює, що у випадках, коли домашній інтернет працює, то можна дізнатися деякі новини з українських телеграм-каналів. Проте часто провайдери не мали змоги відновити його і люди намагаються вийти в мережу, збираючись біля кафе чи крамниць, власники яких вирішили роздавати доступ безплатно. Там часто немало тих, хто читає новини.  

Ось яким був ранок 25 лютого на автодорозі Р-47 біля Нової Каховки у бік селища Козацьке (Херсонщина): cотні одиниць військової техніки, тисячі військових та навіть прапор СРСР. 

Ризик, що житло віддадуть завезеним на Херсонщину росіянам

Ось як співрозмовник пояснює рішення жителів Херсонщини залишитися в тимчасово окупованих містах і містечках:

“Багато людей залишається на окупованих територіях через страх, що загарбники займуть їхнє житло. Ці побоювання не безпідставні: окупанти постійно намагаються зібрати списки тих, хто виїхав, через керівників ОСББ”.

А так у березні в місті розпочався багатотисячний мітинг проти окупантів.

Ціни на продукти з рф та Криму – втридорога

Зважаючи на те, що Херсонщина – аграрний регіон, ціни на місцеві овочі, як не дивно, залишаються стабільними.  Проте товари з анексованого Криму або росії, - втридорога. Тим часом якість значно нижча. Що стосується лікарських засобів, то вони хоч і стали з’являтись, але дорогі,  якість теж сумнівна, констатує анонімний інтерв'юйований з Каховки.

Нагадаємо, у матеріалі "Не свято, а ганьба", ми розповідали як херсонці проігнорували святкування дня Росії.