UA / RU
Підтримати ZN.ua

Істребін: глава МОЗ нахабно бреше про фінанси на боротьбу з коронавірусом

Аналітик посилається на документи Кабміну.

Глава Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов збрехав, ніби Мінфін відповідно до постанови Кабміну має зобов'язання повернути 6,5 млрд грн на систему медичних гарантій.

Про це системний аналітик і автора ZN.UA Євген Істребін написав на своїй сторінці в Facebook.

"І знову про 6,5 млрд.

Степанов вчора нахабно збрехав написавши що Міністерство фінансів відповідно до постанови Кабміну має зобов'язання повернути 6,5 млрд на систему медичних гарантій.

Насправді ні. Це БРЕХНЯ Степанова.

Сьогодні опублікували саму Постанову Кабміну. І в ній написано - протягом 3-х місяців подати пропозиції про пошук коштів. Усе. Крапка. Подати пропозиції !!! Що означає - ну ви там пошукайте кошти, і чого-то там подайте, якщо знайдете гроші, добре, ну а якщо не знайдете, то і добре ", написав аналітик на сторінці в соцмережі.

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

Аналітик розмістив в соцмережі скріншоти повідомлення Степанова і постанов уряду.

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

Раніше Міністерство охорони здоров'я тимчасово переведе 6,5 мільярда гривень з програми медичних гарантій на закупівлю вакцини проти COVID-19.

Читайте також: Україна пройшла пік третьої хвилі ковіду — НАН

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, на сторінці в Facebook.

За словами міністра, таке рішення було необхідним через недостатнє фінансування програми закупівлі вакцин, закладене до державного бюджету на 2021 рік.

"Ще півроку тому, під час формування Держбюджету, ми наполягали закласти 15,1 мільярда гривень на закупівлю вакцин. В результаті нам виділили лише 4 мільярди гривень, за які ми вже придбали препарати. Сьогодні, щоб проплатити такі законтрактовані вакцини, потрібно 6,5 мільярда ", - пояснив Степанов.

Міністр підкреслив, що рішення буде носити тимчасовий характер, і кошти на рахунок програми Медичних гарантів будуть повернуті в терміни, достатні для її виконання в повній мірі.

"Щоб не вносити зміни до Держбюджету і не втрачати час, ми вирішили тимчасово перевести цю суму з четвертого кварталу Програми медичних гарантій на закупівлю вакцин. Згідно з нашою постановою, Міністерство фінансів протягом 3 місяців має зобов'язання повернути відповідну суму назад", - підкреслив Степанов.

Програма медичних гарантій - державна програма, яка забезпечує оплату послуг з лікування та діагностики українців з держбюджету. Вона охоплює первинну, спеціалізовану і високоспеціалізовану, екстрену, паліативну допомогу, реабілітацію, допомога при вагітності та пологах, а також вакцинацію від Covid-19. Це означає, що держава оплачує всі важливі медичні послуги, на які пацієнт має напрямок від лікаря і, які може надати медичну установу, у якої укладено договір з НСЗУ. За цією програмою можна безкоштовно отримати кілька сотень видів медичної допомоги. Докладний перелік усіх можливих видів медичної допомоги та діагностики, які оплачує держава, і тарифах можна подивитися у відповідній постанові Кабміну або на сайті НСЗУ.

Також повідомлялося, що глава відомства хоче оплатити вакцину Pfizer грошима, призначеними на медичні гарантії - тобто мова йде про кошти на лікарні та хворих, повідомила народний депутат від фракції "Голос" Ольга Стефанишина.

"Гроші на вакцини Pfizer заберуть у лікарів і лікарень, а не з доріг або Офісу Президента. Такий проект постанови сформував Максим Степанов. Підвищення зарплат лікарям в дії, ага. Дуже скоро це підтримає уряд, а потім монобольшість в Комітеті з питань бюджету ВРУ", - пише депутат "Голоси".

Стефанишина, яка є членом Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, пояснила, чим це загрожує українським лікарням та пацієнтам.

"Грошей в медицині і так не вистачає: дефіцит сьогодні понад 100 млрд. І саме з цієї дефіцитної медичної програми МОЗ вирішило забрати ще 6,5 млрд гривень на благу мету - закупівлю вакцин від COVID-19. Фактично ці гроші треба буде відібрати з ліків для діабетиків, з діагностики раку, з лікування ковіда і з додаткових виплат медикам ", - пояснила депутат.

Нагадаємо, комісія з надзвичайних ситуацій прийняла рішення про продовження обмежувальних заходів в Києві ще на два тижні, тобто до 30 квітня. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

Він уточнив, що в іншому випадку медична система не впорається з кількістю хворих і, відповідно, смертей буде ще більше.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведерникової "Посібники пандемії. За мить до цунамі". Про те, чому не вистачає місць у лікарнях і куди поділися лікарі - в статті Алли Котляр "Лікарні. Червона зона" для ZN.UA.