UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інститут раку збирався закупити медобладнання в компанії ймовірного родича працівника інституту — Слідство.Інфо

У тендері брали участь лише дві фірми, які мають спільну засновницю.

Інститут раку із порушенням тендерного законодавства збирався закупити медичне обладнання на 32 мільйони гривень. Переможця тендеру обрали з двох фірм, які мають спільну засновницю, а один зі співзасновників компанії, що перемогла в тендері, ймовірно, має родича в керівництві Інституту. Однак після публікації розслідування Слідство.Інфо Інститут раку блискавично скасував тендер.

Національний інститут раку збирався купити три комплекти автоматизованої системи приготування протипухлинних препаратів за 32 мільйони гривень. Участь в конкурсі взяли дві фірми - "Медтехника - Кривий ріг" та "Онкосем Україна". Вони пов'язані спільною співзасновницею - Тамілою Тарасенко з Дніпра. Як зазначив у коментарі журналістам виконавчий директор "Антикорупційного штабу" Сергій Миткалик, це грубе порушення Закону про публічні закупівлі й замовник зобов'язаний був відхилити таких учасників.

Фірма-переможниця "Онкосем Україна" існує всього 11 місяців. Частка в компанії належить Віталію Нікітіну, а керував нею донедавна, ймовірно, його син, Дмитро Нікітін, який працює в Інституті раку заступником директора з загальних питань. У розмові з журналістами Дмитро Нікітін заперечив, що серед співзасновників фірми "Онкосем Україна" є його батько, однак на питання, чи сам працював там, не відповів.

Згідно з рішенням директора Інституту раку Олени Колісник, Дмитро Нікітін став керівником новоствореної Комісії з питань супроводу публічних закупівель з вересня 2019 року, на що вказують відповідні документи. Однак сам Нікітін заперечив журналістам, що є головою комісії. При цьому саме Комісія з питань супроводу публічних закупівель передає дані Тендерному комітету, зокрема, про те, які саме ліки чи обладнання необхідно закупити інституту.

Однак після публікації матеріалу Слідства.Інфо вже за півтори години Інститут раку скасував тендер. Протокол скасування датований 11 вересня, але завантажений 12-го о 15:44. Як пояснив спеціаліст системи ProZorro Василь Задворний, що юридично цей документ датується тією датою, якою завантажений в систему, тобто 12 вересня.

Уже після того, як інформація про скасування торгів з'явилася на ProZorro, Дмитро Нікітін представився уже як керівник Комісії з питань супроводу публічних закупівель та заявив, що публікація начебто некоректна.

"Договір не підписаний, гроші не сплачені, тендер не відбувся. Ви неправильно опублікували новину, ми будемо подавати на вас в суд", - сказав Нікітін.

Раніше співробітники правоохоронних органів викрили в Інституті раку групу лікарів на корупційній схемі з призначення і видачі безкоштовних медичних препаратів для онкохворих громадян. Вони продавала ліки онкохворим, які насправді повинні видаватися безкоштовно.